Чи буде АТС постійно спілкуватися з літаками?

Коли пасажирський літак подорожує на більших висотах, чи буде він постійно контактувати з диспетчером повітряного руху?

Чи є висоти або рівні польоту, встановлені АТС, чи пілот подає їх як частина плану польоту?

Перебуваючи над регіонами без радіозв'язку, як забезпечити, щоб поблизу не було інших літаків?

5
@ J.Hougaard, але це передує другому списку
додано Автор conmulligan, джерело
Ви задаєте три різні запитання. Усі вони отримали відповідь: aviation.stackexchange.com/questions/26727/… / aviation.stackexchange.com/questions/31599/… / aviation.stackexchange.com/questions/492/…
додано Автор grossvogel, джерело

2 Відповіді

Взагалі кажучи, авіалайнери завжди можуть бути в контакті з УВС, або за допомогою УКВ (звичайного радіо), ВЧ (можна використовувати на великих відстанях, наприклад, на океанічних перехрестях), або супутникового зв'язку (можливо, переданого через відправлення компанії). Також для одного літака можна передавати повідомлення для іншого (наприклад, якщо на ВЧ-радіостанції одного літака не вдалося, вони можуть зв'язатися з сусіднім літаком на УКХ для передачі повідомлень до УВС).

Оскільки вони, як правило, можуть спілкуватися з АТС навіть тоді, коли вони знаходяться поза радіолокаційними авіалайнерами, і можуть надавати звіти про позиції, а УВС оновлює інформацію про свої позиції по-старому ( про що ми говорили тут ). Потім контролери можуть призначати висоти, швидкості і заголовки/маршрути таким чином, щоб жодна з двох літаків не намагалася зайняти один і той же шматок неба одночасно. (Це звичайно так, як обробляються океанічні маршрути. Існують також частоти повітря-повітря для літаків, що літають на цих маршрутах, щоб вони могли координувати один з одним, якщо це необхідно.)

У випадку, якщо повітряне судно не контактує з УВС - чи то через сліпе радіо, або через збій обладнання, або з якоїсь іншої причини - вони покладаються на комбінацію втрачених процедур зв'язку ( тут коротка довідка з FAA ) "(якщо ви побачите інший літак уникнути його натискання), поки контакт не може бути відновлений.
Використання стандартних процедур втрати зв'язку також дозволяє контролерам продовжувати оновлювати положення повітряного судна в нерадіолокаційному середовищі (вони можуть оцінювати прогрес на основі стандартних процедур і попередніх звітів про стан/швидкість/дані вітру). У таких ситуаціях буде зарезервовано більший блок повітряного простору для врахування будь-якої помилки.

4
додано
Ви знаєте, "якщо ви бачите, що інший літак уникає удару по ньому", то здається настільки інтуїтивно очевидним, що не потрібно навіть говорити, але людська природа - це те, що вона є ...
додано Автор FreeMan, джерело
@FreeMan Не забувайте, що і людська природа починає панікувати, коли трапиться щось несподіване. Уникнення іншого літака вимагає першочергового контролю над собою.
додано Автор Graviton, джерело

На великих висотах один в радіусі радіо для ATC. Звичайні частоти УВЧ-діапазону працюють тільки в межах прямої видимості, але якщо ви занадто далеко для цього, можна переключитися на ВЧ-радіо, яке слідкує за кривизною Землі.

Більшість частин океанів знаходяться поза зоною радара , тому контролер не може побачити, де ви знаходитесь. У цих областях УВС залежить від звітів про положення від пілотів для відокремлення польотів.

Плани польотів містять необхідну крейсерську висоту, яка, як правило, очищає політ, якщо це можливо, але коли трафік вимагає, пілоти повинні взяти те, що призначає АТС.

1
додано
Аляска також має маршрути великої висоти, які не мають АТС або радара
додано Автор rbp, джерело
"На великих висотах один у ніколи не виходив з радіодіапазону для УВС" Є кілька океанічних маршрутів, де немає контакту УВС.
додано Автор c69, джерело