Як диски генерують підйом?

Диски і дископодібні предмети (фрісбі, пироги, круглі картонні шматки, шапки всіх видів і багато чого іншого) можуть добре літати, коли їх викидають разом зі спінінговою силою, яка створює гіроскопічний ефект, стабілізуючий об'єкт. Що змушує об'єкти диска створювати ліфт?

17
Навіщо закривати це? Зрозуміло, що цей список породжується летячими об'єктами, а не паперовим площиною. Якщо це те ж саме, слід пояснити. Літак, що обертається, як кинутий диск, навряд чи буде добре літати.
додано Автор Mauli, джерело
Просто кут атаки. Стабільність походить від обертання.
додано Автор Justin Tanner, джерело
Це тему добре. Диск має змінну передню межу, але працює інакше, як паперовий літак. Обертання гарантує, що кут нахилу не зміниться.
додано Автор Peter Kämpf, джерело
додано Автор Simon, джерело
Один із способів розглянути це те, що Frisbie створює перетягування, як це відбувається. Таким чином він діє як парашут.
додано Автор jasonh, джерело

1 Відповіді

Як і при звичайних крилах, кут атаки і динамічний тиск визначають підйом фрісбі.

This short paper by V. Morrison gives a short overview. If you want to dig deeper, Sarah Hummel and Eugene Motoyama (sorry, paywalled) have done more detailed work on flying discs. The following pictures were shamelessly copied from the work of Kevin Walsh. They show that the rounded edge improves airflow over the disc by delaying flow separation.

Flow around a frisbee

Потік навколо фрісбі ( джерело )

Фрісбі можна розглядати як крило з аеродинамічний профіль, який виглядає однаково з обох напрямків . Це призводить до невеликої ділянки поділу на задньому кінці, але запобігає значно більшому відділенню на передній кромці при середніх кутах атаки. Моррісон знайшов найвіддаленіші відстані з кутом атаки 12 ° і початковою швидкістю 14 м/с.

Оскільки центр тиску близький до передньої кромки, диск швидко перекинеться через різні місця розташування центру тиску і центру ваги. Спінінг може бути стабілізований:

Difference between spinning and non-spinning frisbee

Різниця між прядильними та непрямими фрісбі ( джерело ) . Інерція/ сила гіроскопа запобігає закрученню фрісбі.

13
додано