Чи повинен транспондер перебувати у верхній межі повітряного простору класу В?

Чи потрібно транспондер включити, щоб працювати вище верхньої межі повітряного простору класу В?

5

2 Відповіді

Так: Якщо об'єднати два розділи, надані SMSvonder Tann і Raaj Tram, ви отримаєте:

14 CFR 91.215 - АТС-транспондер та обладнання для звітів про висоту та використання:

     
    (b) (4) Всі літаки у всьому повітряному просторі над стелею і в межах бічних кордонів району повітряного простору класу B або класу C, призначеного для аеропорту вгору до 10 000 футів MSL; і          (b) (5) (I) повітряний простір 48 суміжних держав і округ Колумбія на висоті і вище 10 000 футів MSL, за винятком повітряного простору на висоті і нижче 2500 футів над поверхнею; і   

Ви не можете літати над B або C без транспондера.

Існують деякі особливі виключення для літаків, які спочатку не обладнані електричною системою.

5
додано

Так.

Як правило, повітряний простір класу B поширюється до 10 000 футів. При цьому FAA стверджує, що:

Всі літаки повинні бути оснащені транспондером Mode C   при польоті на висоті або вище 10 000 футів, на 48 суміжних станах   або округ Колумбія, за винятком повітряного простору нижче 2500 футів   

2
додано
Повітряний простір класу B не обов'язково поширюється на 10 000 футів - вважайте Нью-Йорк, який досягає 7000. Операція транспондера все ще потрібна, не обов'язково за допомогою цього конкретного правила.
додано Автор Michiel de Mare, джерело
Досить справедливо, я був відволіканий вашим FAR цитатою. 91.215 (b) (4) буде краще, ніж 91,215 (b) (5) (i).
додано Автор Michiel de Mare, джерело
@NathanG - Ось чому я почав з "Загалом". Ось як FAA визначає повітряний простір класу B: "повітряний простір класу B - це, як правило, повітряний простір від поверхні до 10 000 футів MSL, що оточують найзавантаженіші аеропорти країни з точки зору операцій аеропортів або пасажирів.". Джерело - faa.gov/regulations_policies/handbooks_manuals/aviation/& hellip; .
додано Автор RaajTram, джерело