Яка мета другої мережі Wi-Fi на борту (деякі?) Літака B787?

Нещодавно я вперше вилетів на Boeing 787-8 Dreamliner, зареєстрований A7-BCY . Цей літак мав універсальний символ для Wi-Fi, який зовнішньо відображався біля вхідних дверей, і, оскільки WiFi на літаку був іншим першим для мене, я прагнув його випробувати. Що я зробив, без особливої ​​помпи.

Wi-Fi, який використовувався для забезпечення доступу до Інтернету, був названий відповідно до "OneAir", що відповідає назві підключення цієї авіакомпанії/бортові розважальні послуги.

Мені зацікавилось те, що існує друга Wi-Fi мережа, доступна (хоча і захищена від загального доступу), яка була названа реєстрацією літака "A7-BCY" в SSID мережі.

Яка мета цієї мережі? Які дані ви могли б отримати/побачити, чи хочете ви підключитися до нього за допомогою ноутбука (наприклад)?

(Примітка. Я знаю, що тут були деякі питання та безпека комп'ютера щодо вразливості сучасних лайнерів до хакерів. Мені менше цікавляться сценаріями "кінця тижня" з цією технологією та більше зацікавлені в тому, чи є законним використанням цієї мережі )

11
Якщо це просто використовується для технічного обслуговування, що не є немислимим, мені цікаво, чому вони не просто вимкнули його, коли в режимі роботи. Здається, трата влади. Також, якщо використовуватись лише для технічного обслуговування, це виглядає як марна втрата ваги, щоб закрутити її разом із вами протягом усього часу, коли це може бути зовнішнім пристроєм, коли це необхідно.
додано Автор Eric Haskins, джерело
@TomMcW Якщо це була фактично мережа технічного обслуговування (чого, очевидно, немає), то я був би трохи здивований, якщо це було насправді двома BSS на тому ж апаратному забезпеченні. Якби я проектував літак як з сервісним обслуговуванням, так і з пасажиром Wi-Fi, я б розбив їх. І, ймовірно, також закрив мережу обслуговування, коли вона не використовується. Для свого очевидного справжнього випадку (ipad кабіни екіпажу, однак), то, так, ви маєте рацію, що це, ймовірно, точки доступу для обміну.
додано Автор pauldoo, джерело
@HowardMiller потік його туди, де? Пасажири на літаку?
додано Автор Harriv, джерело
@sbooth: OP говорить, що вони виявили базову станцію, коли SSID є RN площини. Це означає, що літак не є клієнтом у цьому випадку (для клієнта відсутня SSID-трансляція), а база ( точка доступу в lingo). Посилання на E-enabled не повинно бути пов'язаним, оскільки літак буде клієнтом, а не базою. Це може захищений доступ до "тієї ж" W-LAN, що для пасажирів, але з підвищеними привілеями. Я думаю, що два AP є на різних частотах, один на 2,4 ГГц, інший на 5 ГГц.
додано Автор Galwegian, джерело
Я б сказав, що PDF, знайдене @sbooth досить добре відповідає на це питання. Він охоплює "Яку мету ця мережа?" Питання дуже добре, і, висновок, "Які дані ви могли б отримати доступ/побачити" частина, а також.
додано Автор FreeMan, джерело
@ron Трансляція SSID або нічого не означає нічого для безпеки. Це тривіальне (у мене є додаток на моєму телефоні), щоб знайти мережі, які не передають SSID.
додано Автор Simon, джерело
Потужність, необхідна для запуску каналу WiFi всередині фюзеляжу літака, особливо якщо ніщо не підключено до цієї мережі, є незначним.
додано Автор Jon Story, джерело
Це, швидше за все, такий самий WiFi-маршрутизатор, тому він не додає жодної ваги чи енергоспоживання, якщо щось його не використовує. Мій домашній маршрутизатор дозволяє мені мати два різних SSID з окремими логінами та паролями. Другий ідентифікатор може використовуватися екіпажем у польоті для функцій EFB
додано Автор TomMcW, джерело
Окрім того, що я знаходжуся, що добре, я здивований, що передають SSID взагалі, мені здається, що це проблема безпеки ...
додано Автор c69, джерело
Може бути, вона використовується для передачі інформації, яка зазвичай записується на "чорні ящики" літака, тому вони не повинні шукати їх, якщо літак зникне.
додано Автор Ted, джерело
@ JustSid Dish Network
додано Автор Ted, джерело

1 Відповіді

Я думаю, що це пов'язано з використанням IP-адрес, в основному, з екіпажем, відповідно до цього статті :

Це також допомагає швидко ідентифікувати клієнтів та може використовуватися для інформування інших співробітників про особливі потреби пасажира в їжі або послуги.

Для того, щоб екіпаж спілкувався один з одним через IP-адресу, вони повинні бути пов'язані якось, тому я думаю, що мережа, яку ви бачите, просто пов'язана з локально розміщеним сервером, так що всі IP-адреси можуть одержувати ті ж дані, навіть якщо екіпаж член робить зміни.

7
додано