Чи потрібне схвалення, щоб літати з правого місця?

Я запитав це як коментар у це питання , але я подумав, що варто просити правильно зберегти його для майбутніх поколінь Aviation.SE.

Чи потрібний будь-який дозвіл, щоб літати з правого місця літака? Якщо я зробив всю свою підготовку на лівій стороні C172, чи нічого не заважає мені вирішити один день, щоб притиснути пасажира туди і полетіти правою рукою?

Я визнаю, що для досвідчених пілотів не повинно бути ризику для безпеки, але багато світлових літаків/приладів призначені для того, щоб пілот знаходився на лівому сидінні.

13
Про яку країну чи правила ви питаєте?
додано Автор Liron Yahdav, джерело
В ідеалі Австралія, але була б зацікавлена ​​в підтвердженні з інших країн
додано Автор rockit1, джерело
У США немає, але я намагаюся знайти правила, які так говорять. Кілька тижнів тому я прилетів на право місце. Його невеликий незграбний з контролю та погляду точки зору, але не нерозумний.
додано Автор c69, джерело

1 Відповіді

Як Рон згадує в коментарях, наведених тут, у США це не є незаконним за допомогою будь-яких спеціальних правил ...

Most GA aircraft (the smaller ones at least) only have a single set of instruments that reside in front of the left seat as you mention in the question. Lets say hypothetically you were flying right seat and something went wrong. Due to the angle of view you were not able to read an instrument and this lead to an accident. Lets say you lose your primary CDI/Glide Slope while flying an ILS approach and you need to use one on the far side of the cockpit. For some reason you are alone and in the right seat. If an accident did occur as a result of this you may be able to be held to

§91.13 Careless or reckless operation.

(a) Aircraft operations for the purpose of air navigation. No person may operate an aircraft in a careless or reckless manner so as to endanger the life or property of another.

Так як ліве місце було відкрите і доступне для вас. Але крім цього немає жодного регулювання, що запобігає такій операції.

Ron posted an excellent article in the comments below that has at least one quote worth mentioning

Політика страхування літаків і правила клубу часто визначають це   все політ здійснюється з лівого сидіння, якщо пілот не має   поточний сертифікат польотного інструктора або має спеціальне дозвіл.

Хоча це не FAA регулювання страхових компаній або оренда/клуб польоту ви отримаєте ваш літак може передбачити ліве місце тільки літати.

6
додано
додано Автор c69, джерело