Чи матимуть наукові знання завжди застосування в межах або поза межами самого світу?

Науковий метод говорить нам, що перший крок до створення або пошуку нових наукових знань - почати з спостереження. Тепер факт, що це спостереження заклав себе у фізичну реальність, означає, що програма вже існує. Отже, припустимо, що ми спостерігаємо, що об'єкти різних мас досягли Землі одночасно. Потім ми висунемо гіпотезу для пояснення цієї теорії, яка потім буде експериментально перевірена. Ми виявляємо, що це відбувається тому, що енергія в закритій системі завжди зберігається і тому ми монетимо новий закон, що називається «Збереження енергії». Тепер сам факт, що збереження енергії походить від фізичного явища, означає, що він має застосування (він пояснює, чому перо і слон у вакуумі будуть одночасно досягати землі). Застосування такого роду міркувань спонукає мене вважати, що, можливо, всі наукові знання застосовні, хоча я хотів би прочитати деякі приклади (можливо, якусь теорію, яка існує майже незалежно від чогось іншого і не має абсолютно ніякого застосування в межах або поза межами домену. науки).

1

2 Відповіді

Наука спрямована на пояснення наших спостережень у світі. Отже, вхід надходить від зовнішньої науки. Пояснення дається у вигляді теорій, часто формалізованих математикою. Теорія дозволяє складати припущення, які можна підтвердити або спростувати спостереженням.

У цьому сенсі - вхід від спостереження і прогнозування подальших спостережень - наука пов'язана з реальним світом. Але прогнозувати спостереження не обов'язково означає застосовувати науку. Застосування результатів науки називається технологією . Тут маєте на меті отримати деяку користь від науки.

Важливим підтвердженням електродинаміки Максвелла було відкриття електромагнітних хвиль Герцем. Технічним застосуванням цього відкриття є бездротовий зв'язок.

Крім того, що всі маси падають з однаковою швидкістю у вакуумі за рахунок рівності гравітаційної і інертної маси. Я думаю, що збереження енергії тут не має значення.

1
додано
@ Shrey Aryan Я намагався розширити те, що дискримінує наукове підтвердження і технічне застосування. Загалом, метою науки є знання, мета застосування - користь. Але я не буду заперечувати про формулювання.
додано Автор Nodey The Node Guy, джерело
@ Shrey Aryan Як я сказав вам, я б висунув заперечення проти змішування підтвердження і застосування з одного боку і проти пояснення з законом збереження енергії з іншого боку. Звичайно, ви маєте рацію, що вільні падіння тіл перетворюють потенційну енергію в кінетичну енергію.
додано Автор Nodey The Node Guy, джерело
Дякуємо за відповідь. Я пригадую, що зробив доказ, який використовує Збереження Енергії, щоб пояснити, чому швидкість не залежить від мас, і тому написав це. Крім цього, не пояснення явищ, застосування наукової теорії?
додано Автор Luis Coy, джерело
Чи є щось фундаментально недосконале в моїх аргументах? Деяке припущення, що я можу зробити ...
додано Автор Luis Coy, джерело

Я можу придумати два приклади питань, які підпадають під загальну категорію науки, але ще не можна було б застосувати ні до чого за вашим описом:

  • В даний час теорія струн не має додатків, оскільки вона не може бути перевірена, але вона є активною областю досліджень, з симпозіумами, урядовим фінансуванням тощо, ...
  • Міркування про інші всесвіти в космологіях мультиверс, і питання про те, що сталося до великого вибуху, часто обговорюються науковцями, які працюють, і тому їх можна назвати "наукою", але вони не мають застосування в тому сенсі, який ви описали.

При цьому більшість рішень проблеми розмежування (проблема того, що є наукою, а що ні), як правило, обмежують науку тим, що застосовується до реального світу, майже за визначенням.

0
додано