Чому Сократ судили і страчували, коли Діоген не був?

Враховуючи, що Діоген був набагато більш руйнівним у своїх спробах поширювати філософію, чи є якийсь привід, за якого Сократ був засуджений?

1
Це був справжній Сократ, а не вигаданий герой з платонівських текстів. Існує гідна стаття wikipedia en.wikipedia.org/wiki/Trial_of_Socrates"> ; випробування Сократа з посиланнями
додано Автор mmk, джерело

2 Відповіді

Я б запропонував це тому, що він не мав активних послідовників у великій кількості аж до смерті.

В кінці життя Аристотель мав такий же обов'язок, що і Сократ, хоча був вигнаний, а не убитий. Таким чином, ступінь зриву, наміри бути руйнівними, і фактична ворожість, очевидно, здаються менш важливими в цьому конкретному звинуваченні, ніж кількість постраждалих людей.

(Хоча, за деякими даними, вирок Аристотеля стосувався расизму і помсти. Батько Арістотеля був Медея, а Афіни пішли на війну проти царя Олександра Великого - Аристотеля і його попереднього студента)

Афіни мали дуже активні суди, але ніяких письмових законів. У дусі абсолютної демократії обрані присяжні голосували за все, і їхні рішення не були пов'язані жодним прецедентом. Таким чином, кількість людей, які безпосередньо зустріли думки, які ображаються, були ображені, імовірно, контролювали, чи ваша справа пішла в бік обвинувачення більше, ніж будь-яке конкретне визначення злочину.

2
додано
Цікаво, я думаю, що Платон був частиною аристократії, його мати, наприклад, була приєднана до Перікла.
додано Автор Shane Arney, джерело
Не Перікл, Солон.
додано Автор Shane Arney, джерело
Це була і моя ідея. Але тоді хтось дав мені біографію Арістотеля в капсульній формі. Пізніший випадок проти Аристотеля викликає у мене питання про відповідність. малоймовірно, що Арістотель ходив навколо насмішкуватих людей. Якщо ви не купите, що випадок Арістотеля був усім расизмом, це підриває уявлення про те, що випадок Сократа в основному стосувався налаштування неправильних носів.
додано Автор jobermark, джерело
Я б це купив. Його презирство до матеріальної реальності було набагато вище, ніж у Аристотеля, і це свого роду маркер класу на Заході. Мені здається, що відсутність боротьби за матеріальні речі спрощує питання їхньої кінцевої цінності. Як образливий батько, (теорія когнітивного дисонансу говорить) ви цінуєте світ більше, якщо він викликає у вас і біль, і задоволення в хорошій мірі, ніж якщо б ви запропонували вам занадто багато іншого, ніж один. (Багато чого до плутанини батьків, які не мають жорстокого поводження).
додано Автор jobermark, джерело
Я не мав на увазі, що психологія дійсно працює по-різному на Сході, але релігії неприхильності поширюють коло способів, якими можна зневажити матеріальну реальність. Християнство суперечить цінності матеріального світу таким чином, що буддизм і індуїзм, здається, не є.
додано Автор jobermark, джерело
Я розумію, що цілі Сократа входять до складу елітного класу в Афінах. Він не був просто неприємним для громадян, він піднімався до політиків і генералів і публічно знущався над ними. В основному, він розсердив людей, які дуже сильно вплинули на те, щоб змусити його бути судовим.
додано Автор Clément, джерело

Щоб додати відповідь до працівника, він, принаймні, частково стосується історичного контексту: Пелопоннесська війна закінчився лише кілька років тому, і Афіни тільки-но відновили демократичну форму правління після того, як заснували тридцять тридцять тринадцять. Тирани . Зрив афінського суспільства не був теоретичним питанням, і тому було прийнято дуже серйозно. Філіп і Олександр, з іншого боку, не потребували того самого турботи про Діогена.

1
додано