Програма з відкритим вихідним кодом для створення ділянок/графіків

tl;dr: Any suggestion on an Open-Source Software alternative to Grapher/Surfer/Origin/SigmaPlot?

Details: As a scientist I explore and plot data all the time, so I need a quick and easy way to produce graphics. For many times I have been using Grapher, Surfer, SigmaPlot and Origin... all good ones (Grapher is the best by far IMO). But I want to move on to Open Software.

Чи можете ви порекомендувати хороші програми (програмне забезпечення) в рамках відкритого програмного забезпечення, яке відповідає цілі «накреслення»? Я маю на увазі, мені не потрібно це робити статистичний аналіз або моделювання, я просто хочу, щоб сюжет даних. В ідеалі вона повинна використовуватися через графічний інтерфейс користувача з точкою і клацанням миші (тобто графічно орієнтованою, як згадані вище, а не командний рядок). Результатом має бути файл зображення (бажано у векторному форматі).

Крім того, я хотів би програму, яка є "популярною", тобто якщо я не розумію щось, я можу перевірити форуми і т.д., а не дізнатися сам, тому що я один з 15 користувачів програми.

Будь-які пропозиції? які найбільш часто використовуються і чому? ви пробували? Я шукаю думки/пропозиції від користувачів академічного/дослідницького світу, як професори, вчені, студенти, технічні фахівці і т.д.

1
Мабуть, але в точці та клацанні ви маєте на увазі графічний інтерфейс, який дозволяє вибирати дані, вибирати параметри тощо. Я припускаю, що ви не бажаєте використовувати мишу, щоб ввести дані на графік.
додано Автор Lehane, джерело
Я збирався запропонувати gnuplot, але це командний рядок.
додано Автор Rufo Sanchez, джерело
Під "точкою і натисканням" я маю на увазі натиснути на сюжет і потім відредагувати параметри. Наприклад, натиснувши на вісь Х, можна змінити шкалу (лінійну, логарифмічну тощо), шрифт міток, відстань між відмітками, товщину лінії тощо.
додано Автор GabLeRoux, джерело

6 Відповіді

Якщо вам потрібен додаток для створення простих 2D-графіків, я можу рекомендувати зачекати ( https://github.com/seleznevae/jag ). Я розробив її деякий час назад. Jag був спочатку розроблений для інженерів, які витрачають багато часу на аналіз результатів математичного моделювання, щоб вони могли отримати максимальну віддачу від своїх даних. Тому основною метою було спростити та прискорити створення графіків та маніпуляції макетом. На даний момент доступні програми build для linux ( https://github.com/seleznevae/jag/releases). Якщо вам потрібен додаток Windows, ви можете спробувати побудувати його локально з джерел (вам знадобляться лише qt4 і розгортати бібліотеки для цього).

Також я можу порекомендувати досить зрілу програму - Kst ( https://kst-plot. kde.org/ з проекту KDE.

3
додано
Коли ви рекомендуєте своє програмне забезпечення, ви повинні зробити це більш очевидним у вашій відповіді.
додано Автор gelisam, джерело
Ти правий. Я виправив відповідь.
додано Автор Christoph, джерело

Тепер я можу відповісти на моє власне питання. Є багато альтернатив, всі вони здаються дуже хорошими, тому я більш ніж щасливий, що є не одна, а багато активних замін для Grapher/Surfer для світу Linux. Я згадаю деякі з них, які, мабуть, не були помітні мені весь цей час. Можливо, я шукав неправильні пошукові терміни, я не знаю, як я міг їх пропустити. Я перераховую тут ті, які виглядають більш цікавими для моїх потреб. Вони вільні для завантаження та використання, хоча я не впевнений, що всі вони насправді є FOSS. Вони (без особливого порядку):

Я закликаю вас спробувати їх і вибрати той, який вам підходить краще (а чому б і не коментувати!)

2
додано
Деякі з них згадуються в інших відповідях тут, і немає нічого поганого у включенні їх у відповідь, але один з них (QtiPlot) є комерційним програмним забезпеченням (як зазначено в @ jmh відповідь ), тому він не відповідає вашим критеріям. Можливо, деякі з інших варіантів, які ви згадали, не є відкритим кодом , незважаючи на те, що вони безкоштовні.
додано Автор gelisam, джерело
Так, ви праві, спасибі. Я відредагував свою відповідь на а) видалити QtiPlot зі списку і б) позначити, що не всі перераховані програми обов'язково є FOSS.
додано Автор GabLeRoux, джерело

Я витратив багато часу на пошук вільного простого коду. Я використовую комп'ютер Mac і це ускладнило мій пошук. Найкращий пакунок, який я знайшов (для Mac, PC, Linux) - SciDAVis. З їхнього веб-сайту вони стверджують, що "SciDAVis - безкоштовна програма для аналізу та візуалізації наукових даних". Він доступний від SourceForge. Я не знаю, чи є це відкритим вихідним кодом, але принаймні він вільний. Здається досить популярним, оскільки вони повідомляють близько 6000 завантажень на тиждень.

Іншим безкоштовним варіантом є SciEnPlot. Вона описується як "Нанесення даних та аналіз для науки та техніки". Це, здається, не настільки популярне, як SciDaVis, але настільки ж зручне у використанні. Він відкривається за допомогою електронної таблиці, і користувач може перетягувати або вставляти дані в стовпці. Він заснований на Python і matplotlib, але майже повністю вказує і натискає.

Комерційний пакет, який претендує на заміну походження, є QtiPlot. Він продає за 20 євро на рік за приватну ліцензію.

1
додано

Я знаю, що ви шукали програму з графічним інтерфейсом, але я можу рекомендувати вам Octave який є альтернативою з відкритим вихідним кодом для Matlab. Він використовує ті ж самі команди, що і Matlab. Великою перевагою є автоматизація. Після того, як ви все налаштували, ви можете імпортувати, аналізувати та накреслювати ваш натискання кнопки. Крім того, Matlab (і, отже, Octave), ймовірно, найкраще документально програми там.

Я також можу рекомендувати pgfplots, якщо ви хочете нескінченні можливості. Це пакет для Latex, щоб ви могли красиво інтегрувати все в свої документи.

1
додано

Залежно від характеру ваших даних, я можу запропонувати вам http://gephi.org ?

0
додано

З мого досвіду більшість вчених даних використовують R та/або Python для аналізу та побудови графіків.

Я знаю, що це не точка і натисніть, але вам не потрібно знати все про Python почати роботу, і тому, що це так polular, є так багато прикладів, ви можете просто скопіювати і вставити.

Мій особистий вибір - Python. Існують сотні наукових та розроблювальних модулів.

Check out python seaborn here

Використання python в Юпітер є великим або повторюваним науковим дослідженням, включаючи ділянки. Ви також можете використовувати інші інструменти, такі як R, в ноутбуці jupyter.

0
додано