як визначити амортизацію на серверному обладнанні

Мене розірвало одне з питань епохи: придбати серверне обладнання або ввести 3-річну оренду?

Виявляється, що 3 роки орендних договорів закінчують коштують близько до тієї же суми як прямо догори покупку, але звичайно з орендним договором ви не платите весь відразу. Є й інші фактори, але мені цікаво, якщо я зараз придбаю серверне обладнання, скільки амортизації можна очікувати через 3 роки? Чи зменшуються різні компоненти чи бренди швидше, ніж інші? Крім того, де б я перепродавав своє 3-річне обладнання?

1

9 Відповіді

Якщо ви не запускаєте власну компанію для хостингу, щоб перепродати обчислювальну + пам'ять, я не бачу сенсу в придбанні апаратного забезпечення, оскільки сервери зараз є товаром. Я б рекомендував платформу хмарних обчислень. Якщо ви повинні використовувати реальне обладнання, я говорю оренду.

3
додано

Пристойний сервер може дати вам цілих 8 років і більше, якщо апаратна підтримка - просто перенесіть її на менш вимогливі ролі, коли вона почне старіти (сервер друку, WSUS, подібне). Все залежить від того, чи потрібні короткострокові заощадження саме зараз.

Серверні компоненти - якщо коробка дійсно не надто дешева - мають тенденцію бути більш якісними і тому тривають довше, ніж компоненти ПК. Взагалі кажучи, якщо він не вийде з ладу протягом першого місяця (коли він має бути ще під найосновнішою гарантією), ви отримаєте ці повні 8 років, не допускаючи аварій, подібних до удару блискавки. .

2
додано
Плюс бонус до цього менталітету в тому, що ви можете підібрати 3-річний сервер для некритичних ролей для дешевих бруду. Ми тільки що придбали повністю завантажену блейд-систему Dell (10x Dual 3.2, 4gb, 2x148gb) для $ 5k, яка буде використана для зняття навантаження з більш критичних систем (таких як DNS і WSUS).
додано Автор Shlomi Fish, джерело
Придбання технічного обслуговування змінює цю логіку. Якщо ви платите за технічне обслуговування, то вартість зростає, коли обладнання старіє. Таким чином, до шостого року ви сплачуєте майже те, що коштує, щоб отримати новий сервер в одному контракті на рік.
додано Автор percusse, джерело

Я не можу говорити з великим авторитетом, але коли я працював на AOL, я постійно знаходився в гонці, щоб знайти і отримати обладнання, яке ми орендували, і відправити його назад до hp або sgi або cisco. Якщо б ми були незначними, ми виходили досить сильно, і це означає, що ми могли б знайти його взагалі (багато проблем прийшли від падіння доступу до кімнат/штрих-кодів або просто поганого) (майте на увазі, що ми мали 3 основні дані центри на час, кожен з яких має приблизно 10 номерів, розмір яких був у звичайних ЦОД

Схоже, якщо ви також маєте шлях примусової міграції, якщо ви орендуєте, тому що вам доведеться віддати сервер (це може бути хорошим чи поганим, залежно від того, як ви його дивитеся). їздити і купувати нову систему для нових додатків (знову ж таки може бути добре чи погано)

2
додано
+1 для прихованих витрат на поліцейську оренду
додано Автор Kara Marfia, джерело

Лізинг проти Buy майже повністю є питанням для обліку. Це залежить від таких факторів, як грошовий потік вашої компанії, методи амортизації, податки на нерухомість, грошові витрати та процентні ставки.

При цьому, проблема з лізинговими серверами полягає в тому, що рідко сервер готовий до повернення через три роки, тому ви завжди будете брати опцію викупу. Це не схоже на настільні комп'ютери, де примусове оновлення апаратних засобів кожні три роки може бути добре.

1
додано

Все залежить від того, як ви використовуєте свої сервери і як ви їх спекулюєте. Багато компаній будуть купувати сервери для конкретних ролей і замінять їх через 2 або 3 роки, тому лізинг може бути для них можливим. У минулому я придбав сервери на заплановане 10-річне життя. Цього можна досягти лише завдяки чіткому розумінню того, що сервер буде робити протягом свого життя, а також очікуванням результатів оновлення ОС і додатків. Як правило, я очікую мінімум від 5 до 6 років з сервера, хоча не обов'язково в його початковій ролі. Зрозуміло, що лізинг для мене не був би хорошим варіантом.

1
додано

Існує безліч продавців, які використовують/реставрують сервер. Будь-який з них хотів би купити ваше старе обладнання, приблизно за половину того, що вони продадуть за (або менше). Просто google/bing для "використаного сервера" і подивіться.

Цінність старих серверів дуже змінна, але пов'язана з моральним старінням. Якщо ви купуєте новий, низький середній кінець сервера з старшим процесором покоління, він буде майже марним після 3 років. Якщо ви купуєте сервер високого середнього класу з найшвидшими доступними процесорами, він буде значно знецінений після 3 років, але коштує трохи більше, включаючи більше відсотка початкової ціни, ніж перший приклад.

Нічого з цього не має багато спільного з амортизацією як принципом бухгалтерського обліку. Вартість перепродажу сервера - це лише один термін у рівнянні Amortization. Ви повинні визначити, як довго сервер вважається корисним або запланованим для виведення з експлуатації, і чи використовуєте ви пряму або прискорену амортизацію. Для точної відповіді на те, що ви можете використовувати (і провести ревізію), запитайте у бухгалтера.

1
додано

Ось питання, яке потрібно задати собі: На закінчення оренди, я б купив це обладнання за справедливу ринкову вартість? Ви повинні здогадатися, що це таке, але я зазвичай припускаю, що близько 35% для наших 2-х років оренди (на основі після оренди котирування від наших продавців.) Ви б купити машину, яка була нова 3 роки тому для вашого виробничого середовища сьогодні ? Енергозбереження та продуктивність на ватт за останні 3 роки значно зросли.

Також потрібно подумати про процес розгортання. Якщо у вас є автоматизований (достатньо), що перехід від однієї частини обладнання до іншої не дуже трудомісткий і вимагає нульового простою, то оренда - це нормально. Якщо процес розгортання наближається до одноразових конфігурацій, що ви, ймовірно, придбаєте це обладнання наприкінці оренди, просто купите його зараз. Потім виправте процес розгортання. Якщо ви не можете відновити машини автоматично, ви втрачаєте можливість ефективного оренди. Лізинг не підходить для кожної угоди, але ви не хочете закривати двері через технічну перешкоду.

Що стосується фінансового кута, запитайте у свого фінансового директора або бухгалтера про умови оренди і якщо вони вважають, що це гарна ідея з фінансової сторони бізнесу.

1
додано

Я думаю, що ваше питання дійсно може йти двома шляхами. Існує бухгалтерське визначення амортизації, а потім є "реальне життя" амортизації сервера, скільки ви могли б продати їх, і який вид використання вони отримують з них.

Наші бухгалтери знецінюють наші сервери протягом 3 років. Значення, з точки зору бухгалтерського обліку, вони не коштують нічого через 3 роки.

Однак, ми всі знаємо з оперативної точки зору, сервери тривають значно довше, ніж 3 роки.

Лізинг рідко матиме фінансовий сенс, якщо ви не намагаєтеся заощадити готівку в короткостроковій перспективі. Хтось робить гроші з оренди, а хтось - банк - і ви платите за це. Однак, якщо вам потрібно заощадити готівку в короткостроковій перспективі, ви завжди можете отримати кредит на обладнання або орендувати оренду на суму $ 1. Таким чином, ви зберігаєте обладнання, але все ще маєте низький щомісячний (або інший термін) платіж.

0
додано
З точки зору "чи ця річ все ще потужність" сервер може тривати набагато довше, ніж 3 роки. З точки зору "чи я хочу 3-річний сервер в моїй веб-фермі", машина знаходиться на пагорбі і повинна була бути віддалена давно. Це дійсно залежить від того, що ви збираєтеся робити з машинами. Це також більше «бізнес» рішення щодо того, чи здавати в оренду чи ні. Лізинг також змушує вас підтримувати оновлення систем. Якщо у вас є стимул тримати свої системи в стані, які можна легко відтворити, ви, швидше за все, залишите робочу систему для наступного хлопця в рядку (що добре для бізнесу.)
додано Автор Matthew Boynes, джерело

Що стосується відповіді kmarsh, то вартість вашого старого серверного обладнання може також сильно залежати від якості даних, що надходять з нею. :-P

0
додано