Нестандартний RAID проти стандартного RAID і як вибрати?

При покупці для рішення RAID, я помітив, що є багато компаній, які продають рішення з нестандартними власними картами контролерів RAID. Що це означає для мене, що якщо я використовую дзеркальний RAID 1, і у мене є загальна катастрофа (де карта вмирає, і я не можу його замінити з якоїсь причини), я не можу просто взяти один з дисків в дзеркальному наборі і підключіть його до будь-якого комп'ютера і зможете вилучити всі дані з нього. Якщо це стандартна реалізація RAID, то я можу це зробити.

Моє питання, які переваги мають власні реалізації RAID? Чи не завжди краще знайти карти, які є стандартними RAID? Крім того, при купівлі, що ви шукаєте, щоб дізнатися, який тип реалізації RAID це, тому що це не так, як вони помічають цю інформацію ясно на полі.

Будь-які думки хлопці?

EDIT: Oops .. typo ... Я мав на увазі RAID 1, а не RAID 0 ....

2

7 Відповіді

Якщо у вас є RAID-пристрій, навіть простий дзеркальний, потрібні деякі метадані про збережений масив. Як мінімум вам потрібен спосіб ідентифікувати список пристроїв, що беруть участь у масиві, а в більш складних налаштуваннях може бути інформація про розмір смуги та інші параметри, які можна налаштувати.

Отже, де ви зберігаєте метадані? Є два варіанти. Перша можливість полягає в тому, щоб зберегти конфігурацію диска в пам'яті, пов'язану з картою, можливо, з конфігурацією BIOS або на енергонезалежній пам'яті самої картки. Інший - зберегти його на самому диску, як правило, на початку або в кінці. Початок є більш надійним, тому що ви все одно можете знайти його тривіально навіть у тих випадках, коли диски не мають однакового розміру, що зазвичай підтримується опцією (масив просто стає розміром найменшого). Це дозволяє робити клон диска з диска на більшу одиницю за допомогою інструменту, подібного до dd, коли у вас є диск з відмовою, або ви хочете відтворити інші трюки для збільшення масиву; якщо ви знаєте, що ви робите, це більш гнучко. Щоб операційна система не перезаписувала ці метадані, зазвичай картка перепризначить диск таким чином, що перший циліндр (або останній) буде зарезервовано для використання картки, а не буде показано в BIOS.

Перевагою зберігання метаданих на дисках є те, що ви не втратите жодної інформації про конфігурацію, якщо достатньо затримки з електроживленням для того, щоб акумулятор, пов'язаний з картою, вичерпався. Це також означає, що ви можете помістити диски в іншу систему, і до тих пір, поки у вас є той же контролер, він завжди може з'ясувати, як налаштований масив тепер, як ви підключаєте диски. Це важливі вимоги до деяких додатків, особливо, коли ви отримуєте більш складні конфігурації, де ви маєте мало сподіватися на правильний порядок для збирання речей, якщо ви втратите цю інформацію.

Недоліком збереження конфігурації на диску є те, що очевидне місце, яке можна поставити, початок, - це те, де операційна система має свою таблицю розділів, завантажувальний запис та інші важливі речі. Тому, якщо ви берете диск з метаданими RAID, що зберігаються там, і помістіть його в іншу систему, яка не має цього контролера, ви не зможете прочитати її, заборонивши деякі волохаті трюки, щоб пропустити метадані.

Оскільки обидва випадки використання, пам'ять проти метаданих диска, мають свої компроміси, ви не можете задовольнити кожного з цих підходів. Ви думаєте, що один або інший "стандартний RAID" не дуже точний, немає сильних стандартів для метаданих RAID. Єдиний, про який мені відомо, це SNIA RAID формат даних диска (DDF) , які я не бачив, отримують достатньо зчеплення серед комерційних постачальників RAID, але вони дійсно повинні вважатися чимось окрім еталонного стандарту. Це ставить метадані на фізичний кінець диска і просто має справу з додатковою складністю, що додає, тому сумісний RAID1 з SNIA DDF повинен працювати відмінно. Не всі продавці настільки здатні, а деякі використовують стародавні конструкції, які не розглядали цю проблему, і тепер ніхто не хоче реінжинірувати. Тепер ви знаєте правильне запитання: «де зберігаються метадані пристрою?», А якщо він знаходиться на диску, «в якій частині диска вона зберігається?».

8
додано
Отже, що ви говорите: Залежно від того, на якій частині диска зберігаються мета-дані, це впливає на здатність приймати диск RAID 1 і здатність прикріпити його до іншого комп'ютера, щоб прочитати інформацію про нього?
додано Автор driss benattou, джерело

Я віддаю перевагу стандартним параметрам саме тієї причини, яку ви вказали. Якщо річ (в даному випадку RAID-контролер) помирає, як відновити дані, якщо ця картка не доступна, або потрібно кілька тижнів, щоб повернутися до мене.

2
додано
+1; також варто розглянути, що ви робите, якщо компанія, що робить власний компонент, виходить з бізнесу?
додано Автор mrjrdnthms, джерело
Ще один відмінний момент
додано Автор JohnMcG, джерело

Є програмні рішення, які відновлять дані на диску, якщо ви знаєте, які розміри блоків і смуг знаходяться на дисках, то в найгіршому випадку ви можете просто дати йому свою справу, і вона буде копіювати всі дані назад для вас.

У вас є дуже вагома причина, щоб бути стурбовані, хоча, так що якщо ви в кінцевому підсумку з одним з цих позабіржових карт, спробуйте купити додатковий, на всякий випадок - і тоді ви можете поміняти його, якщо це необхідно.

Тим не менш, якщо ви просто використовуєте RAID 1 (віддзеркалення) без смуги, якщо контролер помирає, ви можете просто підключити їх назад до інтерфейсу без рейду, і вони повинні працювати з коробки .

Update: Just saw your edit to change from RAID10 to RAID1, if this is the case, unplugging the disks from the RAID controller and plugging them straight back into the motherboard should work just fine in this case.

1
додано

Усі апаратні RAID-картки певною мірою є власністю. Якщо ви вирішили поміняти RAID-контролери (на іншу марку), ви, як правило, не будете мати приємного досвіду, намагаючись знову створити масив. Як правило, ви також не зможете просто підключити накопичувачі до машини і витягнути дані з них без картки RAID (це залежатиме від контролера і типу масиву).

Я повинен запитати, але чому у вас є машина у виробництві, що у вас немає запасних для?

1
додано
Я погоджуюся, що це мало сенс у минулому, я не впевнений, що така політика чорно-білих запасних частин вже є євангелією. Навіть мій маленький магазин має кілька віртуальних серверів. ВСІ критичні виробничі системи можуть бути відновлені та перенесені у разі виходу з ладу HW.
додано Автор Kara Marfia, джерело
"чому у вас є машина у виробництві, що у вас немає запасних для?" Ви, очевидно, ніколи не працювали в невеликій або середній компанії, де немає ніякого обґрунтування для того, щоб мати дорогого обладнання на руках тільки для запасних частин. Ми вирішуємо цю проблему, маючи хороші резервні копії і знаючи, що все можна легко перенести на іншу машину, навіть якщо це лише ПК.
додано Автор John Gardeniers, джерело
Я не є системним адміністратором по торгівлі, я розробник. Я в основному прошу від свого досвіду роботи з RAID тут і там.
додано Автор driss benattou, джерело
До речі, у мене вдома є пара рейдних карток, які я можу налаштувати на RAID 1, а потім розвернутися і підключити один з цих дисків до будь-якої іншої машини, і він буде працювати. Я зробив це кілька разів протягом життя картки ... (не питайте, чому я це зробив :-))
додано Автор driss benattou, джерело
Насправді, я працював тільки в малих і середніх компаніях. Незважаючи на це, я б ще не поставив машину у виробництво без відповідних запасних частин (якщо компанія не витримала б багато днів простою). Якщо у мене немає доступної запасної частини, вона буде розміщена в замовленні на купівлю. Робити що-небудь ще просто безвідповідально з боку адміністратора.
додано Автор dc_, джерело
Якщо ваші beancounters дійсно так скупий, що вони не дозволять вам мати запасну карту RAID, використовуйте програмний RAID. Звичайно, це не вистачає деяких функцій апаратного RAID, але він все ще працює.
додано Автор dc_, джерело

Якщо ви шукаєте хост-RAID, є досить невелика кількість одягу, які все ще виробляють карти контролерів RAID. У даному виробнику формат метаданих RAID не змінюється. У деяких випадках це навіть застосовується між SAN та RAID-рішеннями на основі хоста, що продаються одним і тим же виробником. Кілька прикладів:

  • Mylex використовувався для того, щоб контролери SAN (DAC-FFX) і хост-F/C RAID контролери (ExtremeRAID 3000) використовували ті самі метадані RAID. Ви можете брати диски з DAC-FFX на базі SAN і розміщувати їх на ExtremeRAID 3000 і очікувати, що він працюватиме.

  • Системи HP SmartArray та MSA1000/1500 (FC-SCSI) SAN використовували один і той же формат і могли обмінюватися масивами аналогічно.

Тим не менш, я ніколи не знайшов примірник, де я міг би отримати документацію про формат метаданих RAID від виробника.

Найкращий результат, який ви, швидше за все, отримаєте - це змусити виробника повідомити вам, які картки підтримують сумісні формати метаданих RAID і отримувати щось уживаного ebay як резервну копію для читання масивів, якщо ваша основна картка перейде в режим.

Це може бути область, в якій вам краще дотримуватися "авторитетних" виробників або змусити вашого постачальника вказувати стратегію відновлення після аварії у своєму поданні на RFP.

0
додано

Немає простої відповіді, оскільки вона буде залежати тільки від того, який контролер буде встановлений як стандарт. Деякі стандартні карти будуть важче замінити, ніж деякі нестандартні. У будь-якому випадку найважливішим є забезпечення високої якості контролера та його доступності.

0
додано

Можливість зчитування даних (припускаючи масив RAID1) залежить від того, де RAID-контролер розміщує свої метадані. Наприклад, роки та версії назад контролери 3Ware використовували його на початку диску, так що ви нічого не бачили, коли ви підключили диск до контролера материнської плати. Проте, з деякими хитрощами та використанням драйвера loopback у ядрі Linux (вказуючи зміщення блоку), його можна прочитати так само, як звичайний диск і розділи.

Якщо ви хочете дотримуватися апаратного RAID, то зробіть своє дослідження з цього питання. Простіше, але більш дороге рішення - купити 2 карти одного типу, так що у вас є холодний запас в ящику, коли все йде на південь.

0
додано