Вибір ставки для стягування з клієнта для навчання свого програміста

Ми були поміщені у трохи важкої ситуації, і я намагаюся з'ясувати, як найкраще справитися з нею і як її зарядити.

Ми створили спеціальну веб-програму для клієнта, і я її підтримую протягом останніх 1,5 років. Вони надіслали електронною поштою декілька тижнів тому повідомлення про те, що вони найняли розробника і хотіли б взяти проект в будинку. (Нічого не було згадано щодо прийняття його в будинку раніше.) Я, звичайно, здивований, оскільки я очікував, що буду працювати над проектом ще на рік або більше.

Я зустрічався з розробником тиждень тому і перейшов за основи сайту. Після моєї пропозиції (включаючи пропозицію іншої ставки) і подальшої електронної пошти, вони запитали мене, чи хочу я пройти певну підготовку щодо того, як продовжувати розвиток програми, використовуючи використовувані в даний час бібліотеки/методи (Розробник має досвід роботи з мовою, але не з бібліотеками.)

Мені цікаво, скільки я повинен стягувати за 1-на-1 навчання, спеціально підібрані для сайту і бібліотек (бібліотек, які можна використовувати багаторазово)? Я думаю, що підготовка буде тривалістю від 3 до 6 годин, залежно від того, наскільки високий рівень майстерності розробника.

Ось мої труднощі:

  • Ми втрачатимемо десятки тисяч доларів, не маючи більше клієнта та проекту (не кажучи вже про майбутні можливості). Отже, частково, я хотів би замінити частину цих доходів на навчання.
  • Я по суті навчаю когось робити те, що ми робимо, і даю їм можливість конкурувати з нами. Вони є досить великою компанією, яка має можливість конкурувати з нашою компанією безпосередньо, хоча навряд чи наші 2 компанії стануть прямою конкуренцією.
  • Ми витратили багато років на вивчення бібліотек (50% зовнішніх і 50% наших) і технологій, які стоять за ними (які ми не отримували безпосередньо).
  • Я не впевнений, яка ставка для навчання - це область, особливо для навчання 1 на 1.
  • Я хочу зробити правильно, тому що існує невелика можливість вплинути на інші ділові відносини.

Моя перша думка полягала в тому, щоб зарядити щось приблизно в 5 разів більше, ніж ми нараховуємо їх зараз, але у мене є відчуття, що вони думають, що це високо.

(Ми не дуже зацікавлені в тому, щоб отримати контракт на навчання, але це була б унікальна можливість, коли ми могли б також навчитися.)

Дякуємо за Ваші пропозиції та ідеї. Я знаю, що це трохи суб'єктивного питання, але я просто шукаю пропозиції чи те, про що я не думаю.

8
Усі бібліотеки є відкритими.
додано Автор ESultanik, джерело
Скільки програми покладаються на вашу бібліотеку і які її умови ліцензування? Чи мають вони намір взяти на себе обслуговування вашої бібліотеки, а також їх застосування, і чи це дозволено ліцензією? Якщо ні, то чи може працювати контракт на обслуговування цієї бібліотеки?
додано Автор Mark Booth, джерело

7 Відповіді

Заряджайте свій стандартний збір за навчання і час, необхідний для підготовки до навчання. Дайте їм знати, що ви відкриті для того, щоб відповісти на будь-які подальші питання за межами навчання як консультант. Крім цього, це звучить, як настав час рухатися далі. Колодязь вичерпався і жодне навчання не замінить цього джерела доходу. Ви втратите лише ті десятки тисяч, якщо ви не знайдете роботу, щоб замінити її.

5
додано
Дякуємо за всі пропозиції. Я пішов з цим мисленням і діями. Я вважаю, що моя головна причина полягає в тому, що я не хочу відходити від почуття гніву або обурення. Покласти все на відкритому повітрі дозволяє їм реагувати, і ми сподіваємося, що ми зможемо йти вперед на найкращих можливих умовах.
додано Автор ESultanik, джерело

5-разова поточна погодинна ставка здається реалістичною, за умови, що ви збираєтеся мати якісь результати (документацію, презентації тощо) просто на тій підставі, що, ймовірно, потрібно 30 годин роботи, щоб зібрати 6 годин хорошого, тверді тренування. Визначивши план уроку, визначивши пріоритетність того, що ви маєте час на обговорення, з'ясуйте, як найкраще організувати, пояснити і проілюструвати різні бібліотеки тощо. Документація, презентації тощо, які ви отримуєте під час навчання, є безцінними, тому що ніхто не збирається вперше поглинути все, що ви говорите, у 6-годинному навчальному класі. Коли ви представляєте його клієнтові, не забудьте зазначити, що те, за що вони платять, - це, перш за все, розробка навчального плану, а не видача матеріалу.

Якщо ви маєте намір показати вам холодні і відповісти на запитання або спробувати "крило" протягом 6 годин, це, ймовірно, буде копійки мудре і фунт нерозумно. Розробник, якого ви тренуєте, буде набагато менше поглинати, тому що ви не збираєтеся бути настільки організованим, як це було б, якщо б ви пройшли через зусилля зібрати навчальний матеріал. І він не збирається звертатися до документації, коли він насправді починає працювати на щось за кілька тижнів і не може повністю згадати важливу інформацію.

З точки зору відносин з клієнтами, вам набагато краще забезпечити успіх нового розробника. Ви можете втратити майбутні роботи з технічного обслуговування, але набагато більше шансів отримати подальшу роботу з розробки, якщо клієнт впевнений, що ви збираєтеся зробити плавний перехід максимально можливим, коли вони вирішать принести додаток.

3
додано
-1: Ви більше ніколи не отримаєте роботу від цієї особи і не зможете використовувати їх як довідковий сайт.
додано Автор RegressForward, джерело
@mattnz хороший момент щодо посилання. Я не згоден з вашим посиланням на відповідь Джастіна Кейва, але це хороший момент.
додано Автор ESultanik, джерело
Якщо він стягує з клієнта погодинну ставку, то його пропозиція повинна включати час, необхідний для складання програми навчання. Замість того, щоб платити 5 разів за звичайну ставку протягом 6 годин, ви стягуєте подвійну норму за 30 годин. Окремі цифри виглядають меншими, а загальна кількість більша.
додано Автор briddums, джерело

Якщо клієнт був розумним, ви можете просто викласти ситуацію і запитати їх, як вони думають, що ви маєте справу з нею. Вони, мабуть, усвідомлюють, що їм потрібна допомога в майбутньому. У вас є певна переговорна сила, вони не хочуть, щоб ви їх відсікали.

3
додано

Я хотів би зарядити їх за дві речі:

  1. Навчання на основі часу та матеріалів (не потрібно мати довільні x-фактори).
  2. Загальна сума за передачу їм контролю над програмою.

That lump sum is going to be what they'll try to negotiate. IMHO it should, at least, be a significant fraction (>1/2) of the amount you'd get for maintenance for that remaining year.

1
додано
@TZHX, звичайно, такі речі можуть/повинні бути прописані в контракті. Якщо ні, то незалежно від того, які сторони домовляться, це справедлива гра. Підрядник ризикуватиме своєю репутацією та майбутніми можливостями роботи, якщо вони намагатимуться обробити. Компанія отримує хороший шматок вартості від такої угоди і не може обґрунтовано очікувати, що це буде просто "коштувати" час/матеріали самого навчання.
додано Автор Brent.Longborough, джерело
Хороша ідея про плату за хендовер.
додано Автор ESultanik, джерело
Зарахування "гонорару на хендовер", яке покриває більше фактичних витрат (тобто стандартної ставки за години роботи, які вона потребує для передачі заяви), є етично сумнівною. Особливо, якщо ви завжди їм говорили, що код повністю належить їм.
додано Автор sheriffderek, джерело

Ви можете стягувати щорічну плату за ліцензії для ваших бібліотек.

Також нещодавно нам було виписано 750 фунтів стерлінгів на день за навчання наших клієнтів на новій системі обліку. Для більшої кількості фахівців я можу стягувати додаткові кошти. Я побачив гонорари курсу у £ 1950 день діапазон для деяких речей.

1
додано

Ви повинні стягувати звичайну ставку за навчання і виставляти рахунки за весь час, що використовується у плануванні навчання. Ви або ваш клієнт грубо недооцінюєте час, коли його збиратиметься, щоб навчити свого розробника, 3-6 годин, щоб отримати їх на швидкість на бібліотеках і сайт виключений багато, якщо це не дуже маленьке і просте додаток.

Також вам доведеться розібратися, чи володіють усіма кодами/правами на використання бібліотек і можуть реально це зробити, а це окремо.

1
додано
Я сказав їм, що будь-який код, який я пишу спеціально для них, повністю їх. Бібліотеки, які ми використовували або написали, є відкритими, тому, на щастя, ця проблема не є частиною всієї ситуації.
додано Автор ESultanik, джерело

Подивіться на вартість іншого оплачуваного навчання у вашому регіоні. Ви можете платити 2 або 3-кратну ціну.

Часто, якщо ви хочете відвідати один день навчального класу для технології X, є точка беззбитковості близько 5 осіб, де вони прийдуть до вашого місця для навчання. Менше 5, студенти подорожують до тренера, 5 або більше тренер приходить до студента. Використовуйте це як своє виправдання для вашого клієнта.

Так, ставка повинна виходити за межі звичайної ставки для оплати часу, необхідного для розробки класу.

Ви не зможете отримати достатньо високу ставку, щоб компенсувати всі втрачені години на наступний рік.

Іншим варіантом є встановлення консалтингового збору та утримання. Так що ви можете відповісти на питання, коли вони відбуваються після переходу.

1
додано
android_jobs_ua
android_jobs_ua
120 учасників

Публикуем вакансии и запросы на поиск работы по направлению Android. Здесь всё: full-time, part-time, remote и разовые подработки.