Чи може Arduino контролювати 8 соленоїдів?

Я дуже мало знаю про Arduino і ще менше про програмування. Перш ніж придбати плату і дізнатися, як її програмувати, мені було цікаво, чи можлива моя ідея.

Я хочу запрограмувати Arduino послідовно відкривати один за іншим зрошувальним клапаном. Було б приблизно вісім 24-вольтових електромагнітних клапанів. Кожен з них повинен бути відкритий протягом приблизно 15 хвилин, потім відкрити наступний клапан послідовно і, нарешті, закрити попередній клапан. Подібно до багатозонного іригаційного контролера.

Я бачу, що мені може знадобитися використовувати транзистор в силовому ланцюзі соленоїда. Але мені не зрозуміло, чи може Arduino керувати вісьмома соленоїдами, і якщо так, то кожен соленоїд потребує власного транзистора?

5
Чи є ці соленоїди змінного або постійного струму? Бачу багато іригаційних соленоїдів змінного струму.
додано Автор Nick Gammon, джерело
це те, що ви дійсно хочете? він відрізняється від зрошення. Кожен з них повинен бути відкритий приблизно протягом 15 хвилин, потім відкрити наступний клапан у послідовності і, нарешті, закрити попередній клапан. .... послідовність повинна бути абсолютно ясною у вашому розумі, інакше буде складно написати програму, яка робить те, що ви хочете зробити.
додано Автор jsotola, джерело
Якщо це освітня діяльність: ласкаво просимо. Якщо це те, що потрібно зробити за розумний час, то я рекомендую використовувати існуючі рішення для зрошення. Існує значний час і $ інвестицій, щоб не тільки програмувати пристрій, але й вибирати механізми перемикання і гарантувати, що вони затвердіють для поля
додано Автор Kyle, джерело

7 Відповіді

Arduino може контролювати (принаймні) 8 пристроїв. Замість транзистора, може бути набагато простіше використовувати 8-смуговий релейний контролер, наприклад:

8 модулів ретрансляції

Просто підключіть всі 8 клапанів до реле, включіть реле з окремим джерелом для клапанів і підключіть штифти до Arduino.

У них є оптопари, які надають додаткову безпеку між клапанами та Arduino.

8 relay module with opto couplers (note I just put the first entry I found, you might find better/cheaper similar items, e.g. at AliExpress for $4).

Як Андре сказав у коментарі нижче, ви можете використовувати Arduino Mega, якщо вам потрібно більше виходів. Або, якщо ви хочете, щоб виклик можна використовувати використовувати мультиплексор IC як 74HC595 (багато прикладів можна знайти з Arduino).

Для управління одним реле з Arduino достатньо прикладів можна знайти, для 8 це схоже (просто використовуйте 8 GPIOs), або мультиплексор IC.

10
додано
Вибір між Uno і Mega також стосується flash/ram. На деяких програмах Uno 2k оперативної пам'яті може бути проблемою.
додано Автор user28569, джерело
Ці релейні модулі зазвичай мають ізоляцію оптороз'єму, але дійсно перевіряють.
додано Автор user28569, джерело
Якщо вам потрібно більше, ніж I/O, просто використовуйте мегу Arduino.
додано Автор user28569, джерело
Чому б один запропонувати 70 IO Mega для управління 8 виходів?
додано Автор CrossRoads, джерело
@AndreCourchesne Спасибі за коментарі, я відповів відповідним чином.
додано Автор Pat, джерело
@CrossRoads Тільки у випадку, якщо він потребує більше результатів ... для 8 це не потрібно, але я знаю, з досвіду проектів може рости легко.
додано Автор Pat, джерело
@ChadG За 10 євро я б не ризикнув сам, припускаючи, що клапани є більш дорогими (або ризик не зрошується, якщо це головна мета).
додано Автор Pat, джерело
@Chad Можливо, оптопари зайві, але ці модулі "все-в-один" настільки дешеві, що я не думаю, що це "зайва" проблема.
додано Автор Pat, джерело
@MichelKeijzers Я погоджувався з вами у випадку, якщо це було не ясно, я говорив, що мають фізичну ізоляцію (реле) було краще, ніж водіння його з транзистора. Наявність оптичних муфт на реле хороша, але, мабуть, перевантаження для цих маленьких реле.
додано Автор Chad G, джерело
@CrossRoads Бачачи, як ОП не купив плати, і все ще вивчав свої варіанти (і не говорив, чи планував він на будь-якій конкретній платі), припускаючи, що Мега не вийшла з ладу. Клапани є єдині 2/3 IO Uno, та це би мало сенс що він би захотів додати деякий сорт sensors або ручний контроль вниз дорога.
додано Автор Chad G, джерело
Я, залежно від кількості струму, краще мати деяку фізичну ізоляцію між вашою 24V/вище струмової стороною клапанів. і 5v/низька струмова сторона arduino.
додано Автор Chad G, джерело

Більшість зрошувальних клапанів використовують змінного струму, як правило, використовуючи 24VAC при 250mA (подвійне, що до 500mA для пускового струму). Найкращий спосіб керувати ними - це симистор. Якщо ви хочете ізоляції між вашим контролером і напругою клапана опто муфта з виходом симистора є найкращим способом піти. Хорошим вибором з урахуванням типового зрошувального клапана є Vishay VO3023: 5mA світлодіодний вхідний струм і вихідний струм 1A і лише близько $ 0.50 за одиницю. Triacs є досить жорсткі пристрої і не мають рухомих частин, як реле, так що вони цілком надійні.

3
додано

Є 2 дроти до соленоїда і 2 способи керування ними:

1 - Закриття реле посилає 24В, з поверненням проводів до 0 вольт.

2- 24V Завжди вимикається, а реле може замикати зворотний провід до 0 вольт.

У будь-якому випадку перевірте 2, запустивши дроти до плати керування, і вручну активуйте соленоїди. Коли це працює, додайте контроль реле Arduino, як і інше.

Підтримка перемикачів допоможе, якщо ви хочете працювати соленоїдом вручну чи ви підозрюєте, що у вас є розірване реле/​​соленоїд.

2
додано

Так, вам знадобиться щось, щоб загнати 24-вольтові соленоїди, тому що Arduino не може це зробити самостійно.

Моїм кращим методом було б використовувати пристрій ULN2803, який дозволить вам загнати всі ці вісім соленоїдів (припускаючи, що вони займають менше 500 мА або струму) і мають вбудований захист від напруги, коли соленоїд вимикається.

http://www.ti.com/lit/ds/symlink/uln2803a. pdf

Ці пристрої доступні на eBay.

Програмне забезпечення буде досить простим для цієї програми і повинно бути в межах можливостей кожного, хто читає Arduino підручник.

2
додано

Дошка Arduino - це просто мікроконтролер з матеріалом навколо нього, який необхідний для його запуску. За stufff, я маю на увазі думає, наприклад, регулятор напруги, що забезпечує харчування, генератор, який забезпечує частоту для контролера, роз'єми контактів GPIO, і так далі.

Це дуже просте додаток і може бути легко виконано Arduino. Програмування не потрібно виконувати швидко. Ви тільки робите одну річ за один раз.

Я знайшов

Ймовірно, вам знадобиться більше висновок, ніж стандартний Arduino, але це досить легко зробити з Mega версією.

Це робить його ще простішим. Модуль I пов'язаний може обробляти 30В постійного струму на 10 А. Він також може обробляти AC до 250V. А тепер потрібно лише одне.
додано Автор Matt, джерело
це не 24 клапана. це 8 24V клапани :-)
додано Автор Juraj, джерело

Так, Arduino може керувати вісьмома транзисторами.

Для кожного соленоїда потрібен транзистор.

Ідеальним було б використовувати логічний рівень N-канальних MOSFET, які Arduino 0/5V вихід може керувати безпосередньо. IRFL540 згадується багато, ви можете отримати їх на digikey.com. Привід ворота через 150 Ом резистор, і 10K резистор від воріт до Gnd так транзистор вимкнений в той час як Arduino скидання (і IO контактів все повернутися до входів).

Залежно від струму, ви можете використовувати регістр зсуву з виходами Open Drain. TPIC6C595, 100мА. TPIC6B595, 150mA. TPIC6595 і TPIC6A595 є ще більш високими діючими поточними частинами.

Додати діод з однаковим рейтингом струму по соленоидной котушці, катод до 24В, так що вибух струму, що генерується котушкою, коли транзистор закривається, має десь розсіятися. (струм в котушці хоче продовжувати текти, як магнітне поле в котушці руйнується, він не може йти через відключений транзистор, так що він йде через котушку і розсіюється в котушці дроти опору).

1
додано
Соленоїди, які я встановив нещодавно для своєї системи зрошення, були живленням 24В змінного струму, що зробило б транзистор MOSFET або BJT непридатним. Триак може бути краще в цьому випадку.
додано Автор Nick Gammon, джерело
Ваш коментар не має сенсу. Arduino контролює транзистори є основною функцією того, що він може робити.
додано Автор CrossRoads, джерело
це не electronics.stackexchange
додано Автор Juraj, джерело
чому б не використовувати модулі реле? або будь-який інший привід або датчик ви можете, як модуль з підтримкою ланцюга паяний на заводі з настільки малими компонентами? Що він може зробити більш спеціалізованим для застосування, то з полиці релейної плати? питання не є риторичними. Я дійсно хочу знати, що таке недолік.
додано Автор Juraj, джерело
@Juraj знаючи, як підключити електронну частину системи до Arduino, є невід'ємною частиною вибору/використання пристроїв Arduino. Що змусило вас подумати, що це було темою для цього SE?
додано Автор ammmaday, джерело

Альтернативним методом є використання розширювача порту I2c, такого як PCF8574. Вони доступні як дошки для вибивання. При виборі іншої адреси I2C на кожній платі виходу до 64 реле можна керувати за допомогою оптоізольованих модулів реле. Таким чином 64 0виходи або входи тільки з двома контактами Arduino.

0
додано
Навряд чи це потрібно для 8
додано Автор rossp, джерело