Чи може Raspberry Pi запустити Ubuntu?

Я думав про покупку Raspberry Pi і запуску Ubuntu на ньому. Я дивився навколо Інтернету, і багато речей говорить, що йому важко працювати на ARM-процесорах. Хто-небудь зрозумів, як отримати Raspberry pi для запуску Ubuntu?

58

6 Відповіді

З Офіційна сторінка запитань на Raspberry Pi

Які дистрибутиви Linux будуть підтримуватися під час запуску?

     

Fedora, Debian і ArchLinux будуть підтримуватися з самого початку. Ми сподіваємося   пізніше побачити підтримку з інших дистрибутивів. (Через проблеми з новими   випуски Ubuntu і процесора ARM, які ми використовуємо, Ubuntu не може   зобов'язані підтримувати Raspberry Pi на даний момент.) Ви зможете   завантажити дистрибутив зображення від нас, як тільки Raspberry Pi є   і ми також продаватимемо попередньо завантажені карти SD   після випуску.


Source: My answer on Raspberry Pi SE


EDIT

Здається, що з моменту запуску Raspberry Pi 2 можна запустити Snappy Ubuntu Core RP2.

Завдяки успішній співпраці між Raspberry Pi Foundation і Canonical, компанією Ubuntu, ми раді повідомити, що Snappy Ubuntu Core доступний для Raspberry Pi 2, останнього члена сім'ї Raspberry Pi.

     

Проте слід зауважити, що для Ubuntu це не є десктопною версією .

40
додано
Див. Відповідь нижче @ 0xF2 на корисні відомості (які варто додати до цієї відповіді ....)
додано Автор chandmk, джерело
Snappy Ubuntu є несумісним братом традиційної Ubuntu на базі Debian.
додано Автор Yiannis Lazarides, джерело
Або вони перейдуть до дошки, яка її підтримує. cubieboard.org
додано Автор Mateo, джерело
Дякую. Я сподіваюся, що вони змусять його працювати на Raspberry pi найближчим часом. Я знаю, що багато людей будуть на користь цього.
додано Автор Joel, джерело
@Jordan Raspberry Pi 2 було запущено. Я повинен запустити Ubuntu Core
додано Автор hvd, джерело
До теперішнього часу "Ubuntu MATE і Ubuntu Snappy Core також працюють тільки на Pi 2 і 3". джерело
додано Автор Mostafa Ahangarha, джерело

В даний час не - Canonical підтримує тільки ARMv7 архітектуру ARM процесора і Pi має ARMv6 чіп.

17
додано
Тепер це краще посилання wiki.
додано Автор Priyank Bolia, джерело
Оновіть цю відповідь. Речі змінилися:)
додано Автор Android Dev, джерело

Деякі ускладнення з ARM є загальною проблемою для всіх дистрибутивів, вони не завжди специфічні для Ubuntu. Вони випливають з того факту, що ARM має цілий ряд різних архітектур, пропонуючи обмеженість взаємної сумісності.

Провідні дистрибутиви ARM для Linux є такими (за винятком Gentoo, які за визначенням компілюються до точної мети), і я перераховую відповідну цільову архітектуру:

Ubuntu: ARMv7 and up, thumb 2 (32 bit)
Debian: ARMv4t and up (armel) ARMv7 and up (armhf)
Fedora: ARMv5tel (arm) ARMv7hl (armhf)
Arch Linux: ARMv5te or higher

Для вашого конкретного питання, Raspberry PI запускає BCM2835 (ARM1176JZF-S) CPU Broadcom. Це архітектура armv6k, яка не сумісна з останніми побудовами Ubuntu, які оптимізовані для продуктивності за рахунок сумісності зі старими конструкціями мікросхем, подібними до цього Broadcom.

Очевидний вибір - запустити архітектуру Armel Debian - ви відчуєте себе майже як вдома, як якщо б ви були на Ubuntu.

Переглянувши це кілька років по тому, зараз на ринку є кілька моделей R.PI:

Raspberry PI A, B, A +, B +, Zero і Zero W: Вони не сумісні з Ubuntu ARM, оскільки вони використовують процесор BCM2835 Broadcom (ARM v6k).

Raspberry PI 2, модель B: у ній працює процесор BCM2836 Broadcom. Це архітектура ARMv7, точніше Cortex A7. Ця плата (і, ймовірно, всі наступні "серії 2" R.PI плати) буде працювати з Ubuntu просто чудово.

Малина PI 3, модель B, B +: вони працюють на CPM BCM2837 Broadcom. Це архітектура ARMv8, точніше - 64-розрядний мікросхема Cortex-A53. Ці плати наразі є найкращим варіантом для запуску Ubuntu на Raspberry PI .

Компанія Canonical випустила Ubuntu Core (так званий "Snappy") для R.PI 2, але це зазначає, що це розподіл серверів без робочого середовища. Крім того, стандартні образи серверів Ubuntu 14.04 і 16.04, які можна розширити, щоб включити робоче середовище, доступні для R.PI 2 і R.PI 3. Тепер Ubuntu MATE також доступний для Pv.

Усі поточні зображення Raspberry PI пов'язані з цієї сторінки у вікі Ubuntu.

13
додано
Я сподіваюся, що 9.04 буде добре працювати, але я не впевнений, чому ви не просто використовуєте поточний Debian.
додано Автор 0xF2, джерело
Легше орієнтуватися в Sparkfun або Adafruit і придбати ключ, сумісний з Raspbian, типовим для Raspberry PI (похідною Debian). Шукаючи "Ubuntu-сумісні" апаратні засоби, коли ви думаєте про використання 5-річного дистрибутива, не закінчиться добре.
додано Автор 0xF2, джерело
Що ж старі збірки Ubuntu працюють на Pi?
додано Автор Mathias Lykkegaard Lorenzen, джерело
Мені потрібна сумісність з певним WiFi dongle, який я знаю, працює з Ubuntu. Я ще не купив ключ або Pi, але я просто хочу, щоб цілі установки гарантували роботу.
додано Автор Mathias Lykkegaard Lorenzen, джерело

Переглянувши це кілька років по тому, зараз на ринку є кілька моделей R.PI:

Raspberry PI A, B, A +, B + і Zero: вони не сумісні з побудованими ARM Ubuntu, оскільки вони використовують процесор BCM2835 Broadcom (ARM v6k).

Raspberry PI 2, модель B: у ній працює процесор BCM2836 Broadcom. Це архітектура ARMv7, точніше Cortex A7. Ця плата (і, ймовірно, всі наступні "серії 2" R.PI плати) буде працювати з Ubuntu просто чудово. Так само будуть і пізніші Raspberry PI 3 моделі, які побудовані навколо одного і того ж процесора.

Компанія Canonical випустила Ubuntu Core (так званий "Snappy") для R.PI 2, але це зазначає, що це розподіл серверів без робочого середовища. Крім того, стандартні серверні образи Ubuntu 14.04 та 16.04, які можна розширити, щоб включити робоче середовище, доступні для R.PI 2 і R.PI 3.

Усі поточні зображення Raspberry PI пов'язані з цієї сторінки у вікі Ubuntu.

2
додано

На основі останнього оновлення на FAQ на офіційному веб-сайті:

...
  Raspbian (на основі Debian), Arch Linux і Pidora запускаються на   Raspberry Pi 1, 2 і 3. Ubuntu MATE і Ubuntu Snappy Core також запускаються   тільки на Pi 2 і 3.
  ...

1
додано

Вікі Ubuntu Raspberry Pi є найнадійнішим і найновішим джерелом інформації про встановлення Ubuntu на Raspberry Pi, але образ Ubuntu для Raspberry Pi, пов'язаний з вікі Ubuntu Raspberry Pi, не є офіційно підтримуваною версією Ubuntu. Зображення Ubuntu 14.04 LTS (Trusty Tahr) доступне для Raspberry Pi 2, який поєднує випущений 14.04 розподіл з PPA, що містить ядра і прошивки, які працюють на Raspberry Pi 2. Інструкції по встановленню цього зображення знаходяться на тій же сторінці.

Офіційні зображення

armhf

arm64

Загальні образи ISO arm64 можна використовувати з Raspberry Pi 3. Інструкції з завантаження - Ubuntu MATE для сайту Raspberry Pi 2 і Raspberry Pi 3 . Офіційні зображення Ubuntu Core для Raspberry Pi 2 і 3 доступні тут ( http://cdimage.ubuntu.com/ubuntu-core/xenial/daily-preinstalled/current/ ). Ubuntu MATE 16.04 має повністю працюючий bluetooth і wifi на Raspberry Pi 3.

0
додано