Інструмент командного рядка для отримання інформації про сервер Linux

Я використовував ssh у багатьох системах linux для певних завдань адміністрування. Більшість разів я навіть не знаю, які характеристики машини я увійшов. Чи є інструмент командного рядка, який може сказати мені всю відповідну інформацію про систему відразу? (Як і процесор, оперативна пам'ять, жорсткі диски, конфігурація мережі, встановлено дистрибутив Linux ...)

Редагувати:

Добре, дякую вам усім. Звичайно, я знаю всі команди, які окремо дають мені всю необхідну інформацію ( ls [pci, usb, hw] , cat/proc/* , і т.д. .). Я шукаю саме такий інструмент, як Facter, дякую вам.

2

5 Відповіді

Facter would be perfect for this. See this question for a display of information it can provide.

Один дуже приємний момент у facter є те, що його вихід стандартизований між операційними системами і дистрибутивами. Ви можете очікувати, що вивід буде відформатований однаково, незалежно від того, чи він запущений на системі Solaris, Linux, BSD, OSX і т.д.

4
додано

Існують різні команди, які не можуть бути встановлені, які дадуть вам інформацію про апаратне забезпечення - але, на жаль, немає простого "огляду".

Можливо, вам потрібно дослідити використання принаймні таких інструментів:

lspci
lsusb
lshw

Крім того, ви можете бачити пам'ять через "free -m", або "cat/proc/meminfo" і отримувати деталі ядра через "uname -a" або "cat/proc/version".

3
додано
плюс один для інструментів ls *. Забули про них
додано Автор bytepusher, джерело
Не забувайте dmidecode . Це дасть вам знати, що BIOS знає.
додано Автор 84104, джерело

Дуже багато апаратної інформації доступно з dmidecode . Це не дає вам багато інформації про диски, але ви можете запустити fdisk -l , щоб побачити, які диски прикріплені.

Як уже згадувалося, lspci , lsusb і lshw також отримають багато інформації.

1
додано

Більша частина інформації, яка вам потрібна, знаходиться в коді /proc , який використовують інші утиліти командного рядка

    cat /proc/meminfo
    cat /proc/cpuinfo

Багато інших хороших речей у proc, якщо ви тикаєте.

Для перевірки дисків ви можете використовувати df, який також повідомлятиме вам статистику використання диска

    df -h

Для чистої конфігурації ifconfig слід виконати завдання. Я не знаю жодної команди, яка забезпечить все, що ви шукаєте одним пострілом.

1
додано

залежно від того, що інші процеси можуть бути написані, 'dmesg' може показати вам повний вихід послідовності завантаження, що дає досить багато інформації про апаратне забезпечення та конфігурацію. така ж інформація, як правило, записується в/var/log/messages, тому ви можете дивитися там - залежно від того, як часто/var/log/messages просувається/архівується, і як довго зберігаються архіви. Ви можете знайти інформацію в /var/log/{messages.1,messages.2,messages.3, etc}

0
додано