Протокол зв'язку локальної мережі (LAN)

Я трохи збентежений, і було цікаво, якщо хтось може поставити мене прямо. Під локальною мережею (LAN), який протокол зв'язку для пакетів даних, тобто кабель Ethernet CAT5, здається, є звичайною практикою. Це TCP/IP? Але якщо інтернет не використовується (не модем, а просто маршрутизатор), чи це ще TCP/IP?

Заздалегідь спасибі!

0
Це відчуває себе як тестове запитання?
додано Автор BlueChip, джерело
ahaha .. просто намагається заповнити дірки в моїх знаннях про мережу.
додано Автор grautur, джерело

6 Відповіді

Як правило, разом з UDP і ICMP, які є, мабуть, найбільш поширеними, але існують і багато інших протоколи.

Багато протоколів, які вважаються спадщиною, до цих пір активно використовуються в деяких мережах. Я часто працюю з успадкованими системами, які використовують такі протоколи, як LAT, DECNet, IPX.

Ця сторінка Wiki пояснює цю широку тему в достатній кількості деталей і допоможе вам отримати знання, яке ви шукаєте.

6
додано
+1 з тим, що UDP і ICMP є частиною комплекту протоколів TCP/IP.
додано Автор joeqwerty, джерело
Ну ... Я маю на увазі протоколи в наборі протоколів, які є протоколом TCP/IP.
додано Автор joeqwerty, джерело
@joeqwerty - Ну, це не буде UDP/IP і ICMP/IP тоді?
додано Автор fisch2, джерело

Загалом, так, це TCP/IP. Навіть якщо немає підключення до Інтернету, TCP/IP все ще використовується для внутрішньої мережі.

5
додано

Здебільшого, так навіть приватні мережі використовують TCP/IP на цьому етапі. Він перейняв багато старих протоколів - IPX, AppletTalk, DECNet, NetBEUI тощо.

Ви можете бачити деякі з цих старих протоколів, але їх використання значно зменшилося. Сьогодні єдиним місцем, де ви не побачите TCP/IP, є вузькоспеціалізовані засоби, такі як мережі InfiniBand або Fibre Channel.

3
додано

Так. Інтернет - це просто велика мережа з публічними IP-адресами у порівнянні з невеликою мережею з приватною IP-адресою, яка в основному знаходиться за маршрутизатором.

1
додано

У транспортному шарі TCP/IP переважна більшість реальних пакетів даних, які будуть перетинати будь-яку локальну мережу, буде:

TCP (протокол керування передачею), UDP (протокол дейтаграм користувача), ICMP (протокол контрольних повідомлень Інтернету)

Це різні методи інкапсуляції даних, перш ніж вони передаються на мережевий рівень.

Там є інші шари в грі, всі працюють разом, але я вважаю, що цього достатньо, щоб виправити вас на даний момент.

1
додано

Ви згадуєте LAN, Ethernet, TCP/IP і Інтернет, так що це не 100% ясно, який шар стека ви говорите. Існує кілька шарів, кожен з яких має власний набір визначених протоколів.

Take a look at the wikipedia page for the 7-layer OSI model: http://en.wikipedia.org/wiki/OSI_model

На фізичному рівні ви можете говорити rj45. У шарі datalink, якщо ви говорите про дротову локальну мережу, то ви, ймовірно, приймаєте про IEEE 802.3 або 802.11 для бездротового зв'язку (є інші). На мережевому рівні можна говорити про IP, IPsec, ICMP, IGMP, OSPF тощо. На транспортному рівні TCP і UDP є звичайними.

Ви не згадали біти стека про це, зокрема, але є, за моделлю OSI, ще три шари.

1
додано