У чому різниця між nagios xi і кактусами для моніторингу?

Nagios XI (Це комерційна реалізація Nagios) може графічно, а також посилати оповіщення на основі порогових умов. Я не можу зрозуміти різницю між Nagios і Cacti. Будь-яка ідея щодо відмінностей між ними?

Я б не хотів дублювати зусилля.

6
Я не використовував їх через кілька років, тому замість відповіді скажу. Nagios (мені) краще спостерігав і оповіщав, тоді як Cacti був краще для графіків. Кактуси також можуть надсилати попередження, але Nagios завжди здавався краще підходящим для цього завдання. Цікаво, що кажуть інші.
додано Автор Darcys22, джерело
IMO Cacti краще використовувати графічні інтерфейси, ніж Nagios. Якщо у вас багато комутаторів, то додавання всіх мережевих інтерфейсів до Nagios проблематично. Я використовую Cacti в основному для графічного використання мережевого інтерфейсу і Nagios для майже всього іншого (серверів, сервісів і т.д.).
додано Автор eTothEipiPlus1, джерело

5 Відповіді

Nagios є системою моніторингу та оповіщення, яка має графічні можливості (якщо ви платите за це).

Cacti - це графічна система, яка не має функцій оповіщення (принаймні років тому, коли я її використовувала останнім часом, і про це не згадується на сайті Cacti).

Вони пов'язані між собою (і часто спарені, щоб не платити за комерційну реалізацію Nagios), але вони виконують різні основні функції: Nagios (без графіки) дивиться на теперішній (поточний стан і тривоги), Cacti дивиться на довгострокову історію.

6
додано
FYI, є інші пакети крім Cacti пропонування історичної графіки для Nagios (безкоштовна версія).
додано Автор jeffreypriebe, джерело
До речі, конкретний графічний пакет (простий) є pnp4nagios. Використовується ця комбінація, коли я нещодавно встановлюю систему моніторингу Nagios. Ця система моніторингу була набагато краще, ніж система домашнього скриптування, яка постійно підслуховувала всіх нас .... неправильно.
додано Автор jeffreypriebe, джерело
Якщо я готовий платити за це, ви думаєте, я можу пропустити кактуси?
додано Автор Karthi, джерело
Cacti може надсилати оповіщення з додатком, але це все, що я пам'ятаю про це. Особисто для opensource мені сподобався Zenoss, але ми платимо за WUG і любимо його.
додано Автор Darcys22, джерело
@Karthik Sure. Враховуючи вибір, я віддаю перевагу інтегрованому пакету моніторингу/графіки, а не двом окремим програмам ...
додано Автор voretaq7, джерело
@TheCleaner Cool, я не знав, що плагін існує. Чесно кажучи, все, що я пам'ятаю про Cacti, ненавиділи його і бажали, щоб у нас було щось краще. (Аналогічно все, що я пам'ятаю про Нагіоса, ненавиділо це - всепоглинаюча ненависть, яка змусила мене не хвилюватися, якщо ми можемо мати щось краще, поки Нагіос перестане турбувати мене)
додано Автор voretaq7, джерело
@Karthik Так, якщо ви можете заплатити за це, скористайтеся Nagios IX. Використання Nagios & Cacti разом призведе до масового дублювання зусиль (як з точки зору часу персоналу для налаштування програмного забезпечення, так і часу обчислень після того, як ви запустите перевірку для Nagios, і другу подібну перевірку для Cacti). Дуаполістика Cacti & Nagios була добре в той час, але вони ніколи не взаємодіяли добре (принаймні, не без тонни конфігураційної роботи). У ці дні існує багато рішень.
додано Автор Anders Lindén, джерело
Плагін Thold був не дуже хорошим, коли я спробував це 3 роки тому. Мені подобається Cacti, але розвиток Cacti зупинився (деякі функції, заплановані на 1.0.0, спочатку були призначені у першому кварталі 2009 року). Nagios перевершує Thold. І хоча мені подобається Nagios, його важко налаштувати.
додано Автор Anders Lindén, джерело

Просто: Nagios був побудований з попередженням. Cacti був побудований з графічним першим.

Обидва мають аддони, які дозволять функціональність іншого, але це зводиться до того, що ви хочете. Якщо ви вже маєте рішення для моніторингу, і просто хочете отримати графіки продуктивності, Cacti може мати сенс. Якщо ви хочете єдиного уніфікованого рішення з акцентом на моніторингу, Nagios може мати сенс.

Cacti може попереджати на основі порогових значень, використовуючи плагін plugin, але Nagios може зробити набагато більше (пасивні перевірки, обробляти мальовниче, командні оповіщення, які "час дня" знають і т.д.) Cacti також покладається на SNMP або WMI збирати те, що йому потрібно. Nagios може робити SSH, WMI, SNMP, і він також має агентів для Windows, які можуть зробити деякі досить потужні речі в порівнянні з Cacti.

Не тремтячий Cacti (я розгорнув його раніше), але я віддаю перевагу оповіщення, щоб бути в центрі моєї уніфікованої системи оповіщення/графічного рішення.

3
додано

Обидва використовують для моніторингу серверів і служб. Просто Nagios це використання для перевірки сервісу і доступності серверів і відправки оповіщення. Кактуси дають доступ до графічних об'єктів. Ви можете використовувати обидва засоби моніторингу у вашій широкій інфраструктурі, щоб зробити їх простими та швидкими. Використовуйте Nagios для перевірки Служб (Aapche, Сервери, мережа, Qmail, MySQL, MemCached, дисковий простір, пам'ять і т.д.) Доступність і керування оповіщеннями. Використовуйте Cacti для створення графіків продуктивності (Apache, MySQL, MemCached, Redis тощо).

2
додано

Те, що вона зводиться до Cacti була побудована до Nagios був великий на графіку. Але з Nagios XI, немає необхідності в кактусах.

2
додано
Напевно, було б корисним детальніше розповісти про те, чому Nagios краще. Я використав обидва і Nagios призначений для моніторингу, оповіщення та оповіщення, в той час як кактуси дійсно призначені лише для показу тенденцій продуктивності. Я не використовував Nagios XI, але це навіть не те ж саме, що і nagios. Я розумію, що це Nagios в його ядрі, але це набагато більше, ніж просто ванільні nagios. XI - це те, про що запитувала ОП, а не ванільний Nagios. Тому ваш коментар навіть не стосується початкового питання.
додано Автор Natalie Weizenbaum, джерело

Nagios Core призначений для простого, але потужного моніторингу. Cacti - це більше для візуального графіку, і вони добре працюють разом. Nagios XI використовує Nagios Core як двигун моніторингу та оповіщення. Nagios XI також має візуальні графічні та трендові можливості. Якщо у вас є навіть найменший бюджет Nagios XI є шлях. Якщо у вас немає бюджету Nagios Core і Cacti - це шлях.

1
додано
IT KPI iOS
IT KPI iOS
74 учасників

Чат обсуждения IOS. - Оффтоп, флуд, оскорбления и вбросы здесь не приняты. - За нарушение - предупреждение или mute на неделю. - За спам и рекламу - ban. Все чаты IT KPI: https://t.me/itkpi/602

ios_jobs_ua
ios_jobs_ua
27 учасників

Mobile Dev Jobs UA
Mobile Dev Jobs UA
20 учасників

Публикуем вакансии и запросы на поиск работы по направлению iOS, Android, Xamarin, RN и т.д.