Шукаю скрипт, щоб витягти статистику сервера і відобразити його на веб-сторінці, де я розміщую

Хто-небудь знає про баш або подібний скрипт, який витягуватиме статистику з сервера Linux і відображатиме їх на централізованій веб-сторінці або надсилати повідомлення електронною поштою кожні "х" години

Я знайшов сервіси, які пропонують щось близьке, але вони коштують непомірно і відсутні деякі статистичні дані, які я хочу, а деякі функції просто не працюють і т.д.

Ідея була б потягнути:
- Навантаження на процесор
- RAM та SWAP
- Диск використаний/безкоштовно
- TX і RX за певний період часу (рік до дати, місяць, тиждень і день)
- Активні процеси
- IP-адреси, які намагаються ввійти в систему (невдачі з захищеного журналу на моїх коробках CentOS)


Я хотів би витягнути звіти на центральний сервер і відобразити їх на веб-сторінці, але мати звіти, надіслані електронною поштою, буде краще, ніж нічого.

1
Найближче рішення, яке я знайшов до цих пір, це: servermonitoringhq.com . Він використовує простий скрипт bash і завдання cron на кожному сервері і витягує статистику в свій розміщений веб-інтерфейс. Мені подобається, але волію щось, що ми хостимо і що ми можемо редагувати bash-скрипт, щоб використовувати команди або програми, які ми віддаємо перевагу. Розташоване рішення не є занадто поганим, але трохи більше, ніж практично, і не всі команди моніторингу працюють (наприклад, монітор TX/RX).
додано Автор leiz, джерело

6 Відповіді

Іншим програмним забезпеченням, яке ви можете використовувати, є munin . Ви можете робити все, що ви хочете, з munin, але для деяких частин потрібно деяку складну конфігурацію. Ми маємо munin бігаючий протягом декілька років та дуже задоволені з це.

2
додано

Nagios is an open source project that should do 90% of what you're looking for in your list of requirements. Like most monitoring tools Nagios uses ICMP and SNMP to monitor remote systems, however, it also has an add-on called the Nagios Remote Plugin Executor (NRPE). NRPE is essentially an agent running on the machine you want to monitor; from the Nagios monitoring system you issue commands to the NRPE process on the monitored system and feedback is presented thorugh the Nagios web interface. I use NRPE to monitor everything in your requirements list but the CentOS failed logins; for this I use OSSEC.

Знімок екрана Nagios:

enter image description here

OSSEC is an open source project that I would consider for watching your secure log on the CentOS machines. This tool is an agent/server based architecture that can monitor your Windows or Linux systems for a variety security related events, to include failed logins. The functionality goes beyond log monitoring though, check out the file and registry integrity checking, anomaly detection, reporting and active response.

Для вивчення цих двох інструментів знадобиться деякий час, але я вважаю, що це буде добре витрачений час. Обидва проекти існують протягом багатьох років і залишаться на довгі роки.

1
додано
Ми використовували Cacti і Nagios в минулому. Ми зіткнулися з проблемами, коли наші маршрутизатори реагували на 5-хвилинний цикл SNMP, як, наприклад, DOS-атаку, навіть до моменту блокування.
додано Автор leiz, джерело
Інструменти цієї категорії приймають планування та налаштування, незалежно від розміру вашої організації або ціни інструменту. Типовий п'ятихвилинний цикл опитування, який може бути в шаблоні Nagios, можна налаштувати, як і зразки NRPE щодо серверів у вашому питанні, або будь-який інший параметр для цього питання. Якщо єдина причина, чому ви не використовуєте Nagios або Cacti, це тому, що це ваш DOS по вашим маршрутизаторам, то я рекомендую вам дати йому ще йти і задати питання на сервері Exchange і Stack Exchange на цьому шляху. Удачі.
додано Автор Tom Gasson, джерело

Я використовую ганглії .

Ось приклад демонстраційного сайту для wikimedia .

Ви отримуєте багато запитаних метрик безкоштовно. Gmetric надає швидкий інтерфейс для відображення довільних показників.

1
додано

Ви пробували безкоштовний моніторинг сервера в Новий реліквій ?

1
додано
Безкоштовна пробна версія цього продукту не є прийнятним варіантом для двох десятків серверів. Ми спробували їх, і це більше підходить для моніторингу серверів розробки додатків, IMO. Крім того, вони дійсно не надають "безкоштовного" варіанту, вони постійно зв'язуватимуться з вами, намагаючись продати вам платну версію, яка є занадто дорогою для цього сценарію використання.
додано Автор leiz, джерело
Я думаю, що New Relic є одним з рішень, вибраних у рекламних оголошеннях спільноти StackExchange.
додано Автор guest user, джерело
Привіт, user241. Ласкаво просимо до ServerFault. Це нормально, щоб посилання на веб-сторінки продукту, але ServerFault взагалі вважає за краще, щоб відповіді включали більше, ніж просто посилання через потенційного linkrot (а також тому, що простий посилання виглядає спамом). Чи є у вас досвід роботи з цим продуктом, особливо якщо він стосується питання ОП та його/її потреб?
додано Автор Katherine Villyard, джерело
Так підписатися дасть вам безкоштовну пробну версію, але те, що я говорю про вільний сервер моніторингу частина, яка по суті безкоштовно. До речі, зараз ми контролюємо більше двох десятків серверів.
додано Автор user241, джерело

Більшість інструментів моніторингу можуть це зробити. Або шляхом витягання значень за допомогою snmp, або за допомогою агента ab, який збиратиме ці дані.

0
додано

Будівництво чогось звичай з mrtg є звичайною практикою, хоча вид ручної роботи. OVH побудував щось подібне для своїх виділених серверів. Див: ftp://ftp.ovh.net/made-in-ovh/ mrtg-sys

Більшість малих та середніх компаній використовуватимуть Nagios з Centreon або будь-який інший інструмент консолідації. Також див. Розділ Canopsis для створення Hypervision над керованими серверами

0
додано