Призначення фіксованого IP-адреси машині в мережі DHCP

Я хочу призначити фіксовану приватну IP-адресу серверу, щоб локальні комп'ютери завжди мали доступ до неї.

Наразі адреса DHCP сервера - це щось подібне до 192.168.1.66 .

Чи повинен я просто призначити сервер цього ж IP як фіксований і налаштувати маршрутизатор так, що він буде виключати цей IP з тих, доступних для DHCP? Чи є деякі діапазони IP, які традиційно зарезервовані для статичних адрес?

Питання мого новачка не стосується команд, а загальних принципів і передового досвіду.


Practical case (Edit 1 of 2)

Дякуємо за багато хороших відповідей, особливо дуже детальний з Ліама.

Я міг би отримати доступ до конфігурації маршрутизатора.

Routers's overview panel:
=========================
Connectivity type is set to DHCP and PPoE.
(...)

Network panel
=============
IPv4 address distribution (DHCP)
--------------------------------
Enable DHCP on LAN : Off
DHCP range starts at IP address : 192.168.1.33
DHCP range ends at IP address : 192.168.1.35
(...)
Nota bene: There is also an IPv6 section.

Під час завантаження будь-якого комп'ютера, він отримує свою адресу IPv4 у DHCP.

IP-адреси та MAC-адреси, які я бачу за допомогою команди ipconfig all у Windows, збігаються з тими в списку підключених пристроїв, які відображає маршрутизатор, так що я можу підтвердити, хто є хто.

Список підключених пристроїв - це щось подібне

Description IP address       MAC address
«Unknown»  192.168.1.xx (static)  01:02:03:04:05:06
«Unknown»  192.168.1.yy (static)  07:08:09:10:11:12

Речі, які я не розумію:

 • Although all IP adresses are all obtained in DCHP, they are displayed as by the router as if they are static addresses.
 • The router's setting "Enable DHCP on LAN" is set on "Off" but the IP addresses are obtained in DHCP however.
 • IP addresses attributed to the computers are outside of the very narrow DHCP range of 192.168.1.33 to 192.68.1.35

На будь-якому комп'ютері Windows, підключеному до DCHP, ipconfig/all показує щось подібне:

IPv4 Address  ........ 192.168.1.xx(prefered)
Default Gateway ........ 192.168.1.1 (= IP of the router)
DHCP server ............ 192.168.1.5

Я щось пропускаю, але що?


Practical case (Edit 2 of 2)

Знайдено рішення.

Докладніше див. Мій відповідь на коментар Міхала внизу цього повідомлення.

Я повинен визнати, що спосіб відображення речей маршрутизатора зберігає певну частину загадки. Маршрутизатор здається використовуючи DHCP за замовчуванням, але запам'ятовує пристрої, які були підключені до нього (можливо, використовуючи їх Mac-адресу). Це може бути причиною того, що він перераховує IP-адреси як статичні, хоча вони динамічні. Існував також маршрутизатор Cisco за адресою 192.168.1.4 , який з'явився для деяких служб бізнес-комунікацій, але я не мав повноважень для доступу до нього.

8
Там немає стандарту, що регулює діапазони резервування DHCP, але це було б цікаво.
додано Автор LawrenceC, джерело
@Michal B .: Я згоден і зробив це тим часом: 1. Отримати MAC-адресу сервера. 2. Спостерігайте, які IP-адреси маршрутизатор призначає комп'ютерам (наприклад, 192.168.0.50 до 192.168.1.70 ). 3. Запустіть сервер у DHCP. На панелі маршрутизатора назвіть її на основі своєї mac-адреси, щоб маршрутизатор запам'ятав її. 4. На сервері перемикайте IP з режиму DHCP, щоб вручну і призначити IP, який виходить за межі тих, які маршрутизатор призначив для інших пристроїв (наприклад, 192.168.1.100 ). Ви можете використовувати nmtui, а потім відредагувати файл конфігурації, де можна замінити PREFIX = 32 на NETMASK = 255.255.255.0 . 6. Перезапустіть послугу мережі.
додано Автор Kitalda, джерело
Деякі маршрутизатори дозволяють визначити IP-адресу для вибраного mac-адреси. Скористайтеся цим і DHCP збереже цю адресу для вашого сервера. Також можна встановити діапазон DHCP, наприклад, 192.168.0.128 - 192.168.0.254 в мережі 192.168.0.1/255.255.255.0 і встановлює всі статичні адреси на "статичних" серверах з діапазону 192.168.0.2 - 192.168.0.127.
додано Автор Spacey, джерело

7 Відповіді

Визначте IP-адресу, призначену вашому серверу, а потім перейдіть на DHCP і встановіть резервування DHCP для цього сервера.

14
додано
@mfinni ++ працює лише для програмістів. - для вашого коментаря: P
додано Автор Jose Hernandez, джерело
Бронювання є, по суті, самодокументацією. ++
додано Автор mfinni, джерело
..і так, він повинен також використовувати фіксований IP, і позначати його. Документуйте його. Можливо, навіть резервує діапазон для цього. На підприємстві, що використовує внутрішню VPN, загальноприйнято, що ці IP-адреси жорстко закодовані у файлах HOSTS і SSH конфігураційних файлах, тому це дуже важливо, коли вони раптом змінюються.
додано Автор mckenzm, джерело

Служби DHCP відрізняються в багатьох можливих реалізаціях, і немає діапазонів IP, які традиційно зарезервовані для статичних адрес; це залежить від налаштувань у вашому середовищі. Я припускаю, що ми дивимося на типові налаштування будинку/SOHO, оскільки ви згадуєте, що ваш маршрутизатор надає послугу DHCP.

Чи потрібно просто призначити серверу цей IP-адресу як зафіксований і налаштувати маршрутизатор так, щоб він виключав цей IP-адрес від доступних для DHCP?

Я б сказав, що це не найкраща практика. Багато маршрутизаторів споживачів не матимуть можливості виключити одну адресу з діапазону адрес DHCP для оренди. Крім того, оскільки DHCP не знає, що ви "виправили" IP-адресу на сервері, ви ризикуєте конфлікту. Зазвичай ви також:

 • set a Бронювання в DHCP configuration so that the server device is always allocated the same address by the DHCP service, or
 • set the server device with a static address that is outside the pool of addresses allocated by the DHCP service.

Щоб розширити ці параметри:

Бронювання в DHCP

Якщо ваш маршрутизатор дозволяє резервування, то перший, варіант резервування DHCP ефективно досягає того, що ви запланували. Зверніть увагу на значну різницю: призначення адреси все ще управляється службою DHCP, а не "фіксованою" на сервері. Сервер все ще запитує адресу DHCP.

Статична IP-адреса

Якщо ви надаєте перевагу встановленню статичної адреси, вам слід перевірити (за замовчуванням) конфігурацію маршрутизатора, щоб визначити блок адрес, що використовуються для оренди DHCP. Зазвичай ви зможете бачити конфігурацію як першу адресу і останню адресу, або першу адресу, і максимальну кількість клієнтів. Як тільки ви дізнаєтеся про це, ви можете вибрати статичну адресу для вашого сервера.

Прикладом може бути: маршрутизатор налаштований на максимальне 128 DHCP-клієнтів з першою IP-адресою DHCP 192.168.1.32. Тому пристрій може бути призначений будь-якою адресою від 192.168.1.32 до 192.168.1.159 включно. Ваш маршрутизатор буде використовувати статичний адресу за межами цього діапазону (як правило, перший або останній адресу .1 або .254), і тепер ви можете вибрати будь-яку іншу доступну адресу для вашого сервера.

TL; DR

Це залежить від конфігурації служби DHCP. Перевірте налаштування, доступні для DHCP, а потім або зарезервуйте адресу в DHCP або виберіть статичний адреса, який не використовується DHCP - не перетинайте потоки.

6
додано
@OuzoPower Такий підхід може працювати в короткостроковій перспективі, але як ви знаєте, що обрана вами адреса знаходиться за межами діапазону DHCP? Багато систем DHCP вибирають адреси випадково з доступного пулу. У певний момент вам знадобиться знати , що насправді є вашою конфігурацією DHCP, а не оцінювати за допомогою спостереження (!), Інакше ви відчуєте певний конфлікт. Ваше запитання стосується передової практики. Тут найкраще знати, яка система обробляє DHCP для вашої локальної мережі. Я б почав з 192.168.1.5 або https://192.168.1.5/ для підказок.
додано Автор John Maloney, джерело
@ OuzoPower Я новачок у відповіді тут, так що не мають достатньо реп коментувати питання. Ваше оновлення показує, що ваш маршрутизатор не надає службу DHCP. На маршрутизаторі встановлено значення вимкнено , а на виході Windows ipconfig відображається служба DHCP, що надається в пристрої за адресою <192.168.1.5 . Чи є у вас Pi-Hole або інший подібний пристрій, що забезпечує DHCP? Тут ви знайдете конфігурацію DHCP. Примітка: Це також пояснює, чому маршрутизатор показує адреси як статичні і чому адреси, призначені для DHCP, знаходяться поза діапазоном, налаштованим на маршрутизаторі.
додано Автор John Maloney, джерело
Подвійний ++ на цьому.
додано Автор ivanivan, джерело
@Liam: Ніякої Pi-Hole або подібної речі, наскільки я знаю. Знайдено рішення: оскільки я не міг встановити діапазони DHCP у маршрутизаторі, але міг зареєструвати MAC-адресу сервера в маршрутизаторі, а потім приписати серверу фіксовану IP-адресу, що далеко виходить за межі діапазону, який маршрутизатор природно призначає існуючим пристроям . Завдяки реєстрації MAC-адреси сервера маршрутизатор зберігає його в пам'яті і показує, що сервер відсутній, коли він вимкнений. Для подробиць див. Мою відповідь на Michal B. в оригіналі. Таке рішення, здається, працює як шарм.
додано Автор Kitalda, джерело
Дякуємо Ліаму за ваш дуже детальний та корисний відповідь. Після доступу до конфігурації маршрутизатора виникли інші питання, які я додав до початкового повідомлення.
додано Автор Kitalda, джерело

Зверніть увагу, що ви не можете призначити фіксовану IP-адресу в 192.168, щоб клієнти могли "завжди отримувати доступ до неї", якщо ви не надали кожному клієнту фіксовану IP-адресу та підмережу. Тому що якщо клієнти використовують DHCP, то вони отримують будь-який піддек, який дає DHCP-сервер, і якщо вони використовують автоматичну адресацію, то вони не будуть в підмережі 192.168.

Коли ви зрозумієте, що система не може бути легко вдосконалена, ви можете бачити, що ваші найкращі варіанти залежать від того, що ви намагаєтеся зробити. Upnp - це загальний спосіб зробити пристрої видимими. DNS - це загальний спосіб зробити пристрої видимими. WINS - це загальний спосіб зробити пристрої видимими. DHCP - це загальний спосіб зробити пристрої видимими.

Усі мої принтери мають застереження: мої принтери не є критично важливою інфраструктурою, я хочу мати можливість керувати ними. Багато клієнтів використовують UPNP або mDNS для виявлення.

Мій шлюз і DNS-сервери мають фіксований IP-адресу в зарезервованому діапазоні: Мій DHCP-сервер надає шлюз і DNS-адреси, а мій DHCP-сервер не має можливості робити динамічне виявлення або пошук DNS.

Жодне з моїх потокових пристроїв взагалі не має фіксованих або зарезервованих значень IP: якщо мережа настільки порушена, що DHCP і DNS не працюють, клієнти не зможуть з'єднатися з фіксованими IP-адресами.

2
додано
Це буквально не має сенсу. Ви стверджуєте, що ви не можете змішувати статичні та динамічні в a/16?
додано Автор Gaius, джерело
@ Gaius Я стверджував, що якщо ви використовуєте static, ви не гарантували, що клієнти можуть "завжди мати до нього доступ". Мені шкода, що це не має сенсу: це одна з головних причин, коли світ відійшов від статичного. Я також стверджував, що я змішував статичні та динамічні мої налаштування. клієнтів.
додано Автор user165568, джерело
Я стверджував, що якщо ви використовуєте статику, ви не гарантували, що клієнти можуть «завжди отримувати до нього доступ». Я тільки що стверджував, що я змішав статичний і динамічний в моїй установці.
додано Автор user165568, джерело
Вибачте, але адміністратору не потрібно розуміти більшу частину вашої відповіді. Наскільки я знаю, DNS є серверами доменних імен і корисні, коли ви хочете називати сервери, наприклад, при призначенні доменних імен веб-сайтам. Оскільки мені не потрібні доменні імена, DNS здається мені марним. Доступ до сервера не є проблемою без DNS. Див. Мою відповідь на Міхал Б. в оригінальному пості для рішення, яке я знайшов.
додано Автор Kitalda, джерело

На додаток до інших відповідей, я хочу зосередитися на тому, що конфігурація вашого маршрутизатора не відповідає конфігурації IP-адреси на сервері.

Будь ласка, зверніть увагу на вихід ipconfig/all:

Адреса IPv4 ........ 192.168.1.xx (бажано)

Шлюз за замовчуванням ........ 192.168.1.1 (= IP маршрутизатора)

DHCP-сервер ............ 192.168.1.5

Клієнти в мережі не отримують IP-адресу від маршрутизатора, але a інший сервер DHCP в мережі (192.168.1.5 замість 192.168.1.1). Ви повинні знайти цей сервер і перевірити його конфігурацію замість конфігурації DHCP-сервера маршрутизатора, який, здається, використовується тільки для Wireless.

1
додано

Це не погана звичка розділяти вашу підмережу на діапазон пулу DHCP і статичні діапазони, але, звичайно, ви можете робити те, що написав JohnA - використовуйте резервування для вашого сервера, але перший випадок ІМХО чіткіше, тому що ви не зіпсуєте ваш DHCP-сервер з невикористані додаткові налаштування (це може заплутати інших адміністраторів, які не знають, що сервер статичний). якщо використовується пул DHCP + статичний пул, то просто не забудьте додати свій статичний сервер до DNS (створити для нього запис A/AAAA).

1
додано
Я хотів би додати, що мінус резервування DHCP для серверів полягає в тому, що якщо ваше середовище DHCP не є достатньо стійким до помилок, відмова сервера DHCP може викликати всілякі проблеми. Слідкуйте за DHCP і встановіть договори оренди, які будуть достатньо довгими, щоб мати можливість реагувати на проблеми навіть після довгих вихідних.
додано Автор Kalin Osorio, джерело

Я віддаю перевагу встановленню мережевих пристроїв, серверів, принтерів і т.д., які вимагають статичної IP-адреси поза діапазоном пулу DHCP. Наприклад, xx.xx.xx.0 до xx.xx.xx.99 було б виділено для фіксованих IP-призначень, а xx.xx.xx.100 - xx.xx.xx.250 буде встановлено як пул DHCP.

1
додано
Використовуючи isc-dhcp-сервер це потрібно (це те, що робить мій пі, а також кешування DNS, фальшивий домен для моєї локальної мережі та деякий трафік для деяких бездротових пристроїв). На жаль, я бачив сторінки конфігурації маршрутизатора на основі браузера (як заводські, так і замінні), які або вимагають зарезервовану адресу, щоб бути в динамічному пулі ... або з неї.
додано Автор ivanivan, джерело
Мені подобається і цей підхід. Таким чином, я все ще можу отримати доступ до серверів, навіть якщо сервер DHCP приймає ранок або вирішує розпочати видачу недійсних оренди!
додано Автор ErikF, джерело

Мій маршрутизатор ( OpenWRT ) дозволяє використовувати статичні оренди DHCP.

Статичні оренди використовуються для призначення фіксованих IP-адрес та символічних імен хостів клієнтам DHCP.

Отже, ви подаєте MAC-адресу сервера і бажану IP-адресу як "статичну оренду", а DHCP завжди буде виділяти той самий IP. Клієнтська машина (в даному випадку сервер) не вимагає змін конфігурації і все ще знімає свою IP-адресу (налаштовану адресу) з DHCP.

0
додано